Preskočiť na hlavný obsah

SPRING RANDOMS ...


Dnešný deň bol úplne iný ako som si ho predstavovala :) Ráno som cestovala vlakom do Bratislavy, keď vo vlaku bolo brutálne veľa ľudí ( ako v Indií ). Oproti mne sedel týpek, ktorý celý čas počúval hudbu tak silno, že sa čudujem, že neprišiel o sluch :))) 
Ja vždy keď cestujem vlakom sa dačo stane a tentokrát to bola pokazená mašina :) ale opravili ju a do Ba sme došli bez meškania :))) Heureka !!!

A potom som prišla do mojej práce - rozumej do školy :) a tam konečne bola naša vrátnička, takže som si hneď pokecala a dozvedela som hneď najnovšie info :) 
Žiaci boli dnes "ako besní", ale to po víkende vždy :) Značne som ich "spacifikovala" a nakoniec sme si rozumeli :) 


A úplne nečakane som dostala kvety - tulipány od jednej žiačky :) absolúúúúúúúúúúúútne som to nečakala a veľmi milo mňa to prekvapilo :) Takéto dary z úprimného srdca sú tie najkrajšie a najlepšie :) 
Tulipány som si nechala v triede, aby nám krásne zdobili miestnosť :) Dnešná práca bola super zábava a miestami "prehánky" :))) a potom som išla domov ( teda na byt za mojimi babami  ) pri dnešnom počasí som potrebovala druhú kávičku ... tak som si ju dopriala aj so sladkosťou :) 

A teraz práve je večer a ja pre Vás píšem tento článok :) a teda dobre takéto typy článkov tu nemám ale zistila som, že by som mohla začať :) Kdesi som čítala, že človek sa má tešiť z maličkosti a malých radosti :)  tak teraz som sa dostala do momentu, že si tú skutočnú podstatu už uvedomujem :)))

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.