F Týždeň na Seychely ?! - ŽIVOT PODĽA SEBA

Týždeň na Seychely ?!


Konečne človek vypne! Konečne dovolenka! Konečne oddych! Konečne niečo na čo človek čaká! Konečne je to tu! Takýto krásny únos ma čakal :) Ďakujem. Bolo to síce "na otočku", ale stálo to zato! Už aspoň budem vedieť čo znamená, keď niekto povie, že je to TOP TOPOV A STROP STROPOV!!! 
Som rada, že vo svojom živote mám takéto krásne chvíle :) Poďme, ale pekne k veci. Tentokrát ma zabukovanie letenky a vybavenie formalít obišlo. A už som sa len nechala viesť na toto krásne miesto. Je tu nádherne. Miesto na oddych, šport, relax, naberanie vnútornej rovnováhy, tiež na prácu. Lepší work office som ešte nemala. Neskutočne krásne výhľady, teplo, čistá voda, krásne pláže.Teraz to vyzerá ako zaplatená reklama. ALE nie je to tak! Ja vždy rada pochválim čo je dobré. A toto je super dobrééééééééééééé.


Raj s gýčovými výhľadmi a plážami, kde romantiku možno stáčať ako víno do fľašiek. Miesto, kde nežije žiadny jedovatý živočích, ostrovy, kde prežijete dovolenku bez vyčíňania tropických búrok a cyklónov. Krajina, kde počet návštevníkov sa dá aj na najrušnejšej pláži zrátať na prstoch. Skutočne a po celý rok. To je dovolenka na Seycheloch. 

Nečakajte však na Last minute, žiadne v ponuke spravidla nebývajú. Seychely nie sú Last minute destináciou. Koncentrácia luxusných hotelov na Seycheloch je jedna z najvyšších na svete, ak Vám však postačuje výborný 2*-3* štandard, tiež nie je problém si vybrať.
Vynikajúcou voľbou je kombinácia dovolenky na jednotlivých ostrovoch, čo Vám neponúkne žiadna CK. Na stránke vsecinaplaz.sk sa dá vyšpekulovať krásne cesta aj super ubytovanie.Ešte pred dovolenkou som si objednala cez instagram tento krásny klobúčik a tak ďakujem. Už aspoň každý bude vedieť názov môjho blogu. Ďakujem klobúčiky na mieru. Môžete objednať tu: https://www.instagram.com/wndrlnd.hats/ 

Podrobnosti s mojich ciest, zážitkov môžete sledovať:v https://www.instagram.com/zivotpodlaseba/ 


Vynecháme súkromné ostrovy (boli sme sa len previesť motorovým člnom), kde sa ceny šplhajú do astronomických výšok a odporúčam Vám dovolenku na niektorom z troch hlavných ostrovov Mahé, Praslin a La Dique. Každý je iný, osobitý a poskytuje množstvo neopakovateľných scenérií a skvelých exotických pláží. My sme boli na Praslin. A nedám naňho dopustiť.


Formality pri vstupe na Seychely nepodceňujte. Pomerne dôsledne sa po prílete overuje, či máte zabezpečené oficiálne ubytovanie na celú dobu pobytu. Podvádzať sa neoplatí, Váš seychelský sen by ľahko mohol skončiť hneď na letisku.
Pláže na Seycheloch sú všetky verejné. To znamená, že pláž aj pri najluxusnejšom hoteli môžete využiť bezplatne. Ak nie je iný prístup, musia Vám ho umožniť aj cez areál hotela alebo súkromný pozemok. 
Maximálne pri vstupe môžu po Vás vyžadovať doklad totožnosti a zápis do návštevnej knihy. Toto pravidlo vie málo návštevníkov a spravidla sa otočia, ak uvidia bránu, či ochranku hotela. Nemajte preto obavy a nenechajte si ujsť top pláže Seychel! Samozrejme, ako vždy, i tu platí výnimka, tou sú súkromné ostrovy.
Pozor pri výmene peňazí na Seycheloch. Určite vymeňte svoje € za miestne rupie. Cena v € je vždy veľmi nevýhodná, a to aj o 20%.
Stravovanie na Seycheloch Ak sa chcete stravovať v reštauráciách, rátajte s hodne prestrelenými cenami. Lacnejšou variantou sú kreolské jedlá v take-away bufetoch, kde za pár € ochutnáte miestnu vcelku chutnú stravu. Ak ste ubytovaní v apartmáne s kuchynkou, čerstvo vylovené ryby od miestnych rybárov a skvelé tropické ovocie z trhu sú najlacnejšou a jednoznačne najchutnejšou možnosťou.

Prenájom bicyklov na Seycheloch. Na ostrove Mahé nie je žiadna požičovňa bicyklov. Strmé úzke cesty určite nie sú vhodné pre tento typ dopravy. Určite preto zvážte prenájom auta. Po prejdení ostrova zistíte sami, že cyklotúra na Mahé nie je práve to, čo by ste chceli zažiť.
Na Prasline sú iba dve miesta kde je možný prenájom bicykla, a to na Anse Volbert v Le Duc de Praslin Hotel a v požičovni Mario. Ak sa chcete pohybovať medzi ostrovmi tak ako my stačí si rezervovať let cca 10 eur/ voľný let. Neskutočný výhľad je z hora. Ale tiež môžete využiť prepravu motorovým člnkom.

Mám pocit, že tento článok je už dosť plný. Hneď by som tam šla naspäť :))) Fotky hovoria za všetko! Božeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.


 Sem sme chodili na raňajky.
Typické gýčové fotky musia byť!Žije tu strašne veľa divných tvorov, ale žiadny nie je nebezpečný, takže obavy idú bokom.


Najlepší office aký som kedy mala. Úprimne ten výhľad bol neskutočný a celkom som sa aj pri práci na pc opálila. Doklepla som to už na pláži nie som predsa workoholik :)


Anse Lazio jedna z dvoch najlepších pláží na Prasline. Úžasne scénická, niekedy s divokým morom, tu zažijete pravé Seychely. Občerstviť sa môžete v príjemnej reštaurácii a potešiť sa obrovskými suchozemskými korytnačkami (na fotke je stopy prechodu práve narodených korytnačiek). Nie je tu možnosť ubytovania.Jednú noc  sme strávili aj v takomto krásnom hotely :) A to bol najlepší zážitok! Krásne!!! Až tomu človek nechce veriť :)  
A beriem späť vetu, ktorú som hlásala:  Muži nevedia byť romantický. Omyl vedia a riadne.  Nie tak často ako my ženy, ale potom to fakt stojí zato! :)

No tak ak máte chuť navštíviť vrelo odporúčam. Hneď by som šla naspäť. Ďakujem za možnosť voľby. Vždy máme totiž možnosť vybrať si a keď to chceme naozaj tak sa celý vesmír spojí, aby sme to dosiahli. 

Takže UVERTE, že môžete a ste na pol ceste tam! 
by ViErKa16

CONVERSATION

3 Comments: