F Zabudnutý príbeh MONAKO - ŽIVOT PODĽA SEBA

Zabudnutý príbeh MONAKOMonako je mestský štát, druhá najmenšia krajina sveta. Monako je súčasne štát aj mesto. Svoj základ postavilo na bankovníctve, cestovnom ruchu, známom kasíne v Monte Carle a samozrejme sa preslávilo ako daňoví raj :) Ja som Monako navštívila práve v období kedy monacké kniežatstvo a teda hlava tohto štátu čakalo dvojičky. Zároveň to bolo v období kedy som ešte nepísala blog, len som sa pohrávala s myšlienkou ho založiť.

Potom plynul čas až dozrel ten správny si takto zaspomínať. Triedila som fotky v pc a zrazu kukám, že MONAKO a potom mi napadlo, že som o tom nepísala ani tu. Chcem sa s Vami podeliť o tie krásne chvíľky. A dokonca spolu so sestrou zvažujeme, že by sme sem na pár dní zašli v rámci dovolenky. 

V Monaku nie je typické letisko a fungujú tu dve letecké helikoptérove spoločnosti. Jednou z nich sme sa sem dopravili aj my. Doleteli sme do Nice a helikoptérov sme sa dostali priamo sem. Ten pohľad priamo z helikoptéry bol krásny azúrové pobrežie je nádherné a ešte krajšie z blízka.  

Monte Carlo je najbohatšie a najznámejšie mesto v Monaku. Je známe najmä množstvom kasín, bohatých ľudí a prepychu. Vstup do kasína je aj pre verejnosť vtedy tuším bol od 11:00 hod. na určitú dobu. Mali by ste mať dlhé oblečenie (nie šortky) aspoň vtedy to tak platilo a potom si môžete vychutnať krásnu prehliadku na prízemí kde sú automaty aj následne do herní. Osobne si myslím, že už len chvíľkové státie pred kasínom je zážitok, tie autá vonku majú čo do seba. My sme mali aj slniečko aj dážď troška no nič nás nezastavilo :) 
Jedlo je tu francúzske, talianske a "monacké" no samozrejme aj to európske. V pohode sa dorozumiete angličtinou. Jedlo tu nie je drahé nanuk magnum 15 eur hovorí za všetko. Jasné sú tu krásne reštaurácie s výhľadom, kde je jedlo famózne. Večera za 150 eur či zlato vo víne alebo v rizote stoja zato. No predsa len držme sa radšej pri zemi. Krásne azúrové pobrežie ozaj stojí zato okrem legendárneho kasína tu majú aj krásnu operu a veľa iných "atrakcií" jednou z nich môže byť aj prístav. Monacký prístav je predovšetkým pre luxusné lode milionárov, ktoré tu parkujú. No môžete si kúpiť aj vyhliadkovú plavbu. Aj keď nepôjdete loďou určite sa tu zastavte a pokochajte sa pohľadom je krásny aj v noci. Ale to celé Monako. Nám sa podarilo vrámci pobytu tu absolvovať jeden večer a noc na jednej z lodí a bolo peckovo :)))

Monako je síce drahá destinácia, no nie nemožná! Treba to zažiť fakt sa to oplatí :) Krásne letné počasie s príjemným morským vánkom alebo ako my počas začiatku jesene. Mňa najviac fascinuje celé prostredie, príroda, útesy, vybudovaní prístav, helikoptéry a samozrejme uličky cez mestečko. A vie čo Monako je štát, ktorý nemá diaľnicu. Čo je fascinujúce.

Hmmmm normálne ma to navnadilo zájsť tam znova. Sila myšlienky je mocná a vesmír pracuje tak dúfam, že dostatočne nato aby sa to splnilo. Možno rovno na automobilové preteky v Monte Carle na tých som nebola a že majú perfektnú atmosféru. Vy ste tu už boli v Monaku?

by ViErKa

CONVERSATION

0 Comments:

Zverejnenie komentára