3/26/2018

Boj proti chorobe? A čo tak cibuľa?


Obyčajná cibuľa? Nie je až taká obyčajná. A prečo? Je to druh zeleniny, ktorá je extrémne zdravá. Konzumujeme ju vo viacerých typoch: žltá, červená, šalotka... Ktorú máte najradšej Vy? V cibuli je už vo vrchných vrstvách 20% fyto-živín. Surová cibuľa ma najväčší liečebný účinok. Jej jediný neduch je, že zanecháva charakteristický smradľavý zápach v ústach. 

Ktorý typ cibule je najlepší? Neviem presne, každá ma niečo do seba. I keď na základe výskumov môžeme povedať, že červená cibuľa už po 6 týždňoch stráca asi 30% nutričných a antioxidačných hodnôt. 

Určite sa Vám stalo, že pri krájaní cibule ste sa rozplakali? Aj ja. Dokonca z niektorých druhov cibule môžete plakať rôzne. Každopádne tento jav spôsobuje látka zvaná - alyl propyl disulfid.


A keďže v sebe nezapriem chemika, tak vyššie máme 3D model molekuly a pod ním chemický vzorec. Práve táto látka spôsobuje nie len náš plač a tiež ma za následok aj výraznú ostrú chuť. 

A zároveň môžeme túto zložku cibule využiť vo svoj vlastný prospech. Pýtate sa ako? Túto zlúčeninu totiž môžeme využiť na otvorenie dýchacích ciest pri nádche. Stačí polku cibule položiť na stôl vedľa seba. Čím viac cibuľu nakrájate tým viac tejto látky dostanete do vzduchu vo vašej miestnosti. Môže zato vplyv plošného obsahu reaktantov. 

Červená cibuľa obsahuje chróm, ktorý zlepšuje toleranciu glukózy. A okrem iného tiež treba spomenúť:

  • Červená cibuľa obsahuje značné množstvo kvercetínu, flavonoidu, ktorý podporuje tvorbu kostí, chrupaviek, zdravie ciev a srdca.
  • Okrem toho, červená cibuľa obsahuje protizápalové zložky, ktoré môžu pomáhať aj v boji proti rakovine.
  • Výskum ukazuje, že červené cibule sú efektívny prostriedok na zníženie vysokej hladiny cholesterolu.

Tak čo ešte stále máte nechuť k cibuli? Alebo ju predsa len zaradíte do jedálnička :)


by ViErKa

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára