Preskočiť na hlavný obsah

Bon appetite! Top cafe Prievidza


Do reštaurácie chodím len keď mám viac času alebo príležitosť a vtedy keď viem, že si to naplno vychutnám. Už dhšiu dobu som mala vyhliadnutú reštauráciu Top café v Prievidzi. Určite to však poznáte, že vždy do toho niečo príde. A táto reštaurácia s kaviarňou sa nachádza na 8. poschodí s krásnou terasou a hlavne s výborným výhľadom na všetky strany. Takže som sem chcela ísť najmä keď bude krásne teplo, slnečno a jasno. 

Čo sa nakoniec podarilo až teraz. No všetko má svoj čas ako sa hovorí. A nakoniec sme v podobe pracovného obeda spojili aj (mini)oslavu úspešne spravených štátnic mojej sestry :) Inak tiež má blog pod názvom Aďulik Sun. 

To, že sme sem išli som teda neoľutovala. Perfektné počasie, super výhľad na celý kraj, chutné jedlo, lahodný dezert a dobre urobená kávička :) Asi tak by som to zhrnula do jednej vety :P 
Samotná terasa je podľa mňa pomerné veľká. Môžete si sadnúť na slnečnú stranu, aj na stranu kde nájdete trošku chládku :) Z terasy je vidieť hádam všade. Ak len predsa nechcete sedieť na čerstvom vzduchu a vetríku môžete využiť vnútorné priestory (za sklom). Nie ste vonku, ale výhľad máte stále na dosah.  Z terasy je vidno aj Bojnický zámok, okolité dediny, samozrejme celú Prievidzu (podľa toho aký stôl zvolíte). 
Kaviareň s reštauráciou je na 8. poschodí a dostanete sa sem po schodoch aj s výťahom. Nemusíte sa sem báť isť s deťmi majú tu kútik. Celý podnik je zariadený moderne, elegantne a štýlovo. Veľmi oceňujem farebnú kombináciu žlto-čiernej. Aby táto recenzia bola objektívna a neznela ako zaplatená reklama musím skonštatovať, že na obsluhu sme museli troška čakať. No na druhej strane nebolo to nič katastrofálne :)


Z pekne zostaveného jedálneho lístka si naozaj každý vyberie niečo. Od kávičiek cez nealko, alko po jedlá až k dezertom. My sme si teda dali tiež podľa vlastnej chuti. Ako jedlo sme si zvolili šalát s kozím syrom a late machiatto s tiramisou :) Na šaláte s kozím syrom bolo vidieť, že je vyrobený z čerstvých surovín. Chutil výborne :) Nemám čo dodať, všetky chute k sebe pasovali. 

Tiramisu je môj obľúbený dezert :) Ochutnala som ho už mnohokrát na mnohých miestach. Takto v sklenenom poháre však prvýkrát. Musím povedať, že bol super. Dobrá konzistencia a chuť. 
Viete ako sa hovorí, že kávu vie hádam urobiť každý. No niekedy sa pritrafí aj pokaziť. Toto však nebol ten prípad. Chutná káva s príchuťou čokolády a kokosu (majú aj iné). Musím skonštatovať, že s príchuťou kokosu bola fakt lepšia :) Na záver by som chcela povedať, že tento článok nie je platená reklama. Strávili sme tam príjemný pracovný obed a vôbec som neplánovala článok. No nedalo mi to Vám povedať aké skvelé miesto na oddych, jedlo a kávičku máme v Prievidzi :) 

Trošku sa síce na obsluhu čaká dlhšie, ale to jedlo a výhľad podľa mňa stojí zato. Už ste tu boli? 
by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.