Preskočiť na hlavný obsah

Tour de TATRY :)

Ahojte priatelia,

mám po štátniciach to viete z predchádzajúceho príspevku. A konečne teda môžem oddychovať ako sa patrí :) 

Hneď na druhý deň po štátniciach som bola na ceste na dovolenku. Resp. presúvala som sa do našich milovaných Tatier :) Strašne dlho som tu nebola. Tuším naposledy asi na lyžiarskom počas strednej. Uff to je teda dávno :) 

Cestovala som skoro ráno a už okolo 9-tej som bola spolu s mojimi "súputníkmi" na stanici Poprad Tatry. Odtiaľ sme sa rovno vydali tatranskou električkovou dráhou smer Starý Smokovec. 


Starý Smokovec bola prestupná stanica, kde sme si dali malé občerstvenie a pokračovali ďalej smer HREBIENOK :) Hore nás vyviezla pozemná lanovková dráha, takže som nemusela prekonávať žiadne strachy - to ešte len príde :) Hore sme sa nezdržali dlho, pretože sa začalo mračiť, ale na praví tatranský čaj sme si chvíľku našli :)Foto z pozemnej lanovky na Hrebienok. Išli sme spolu s tlupou detí, ktoré pravé boli na výlete. Takže viete si predstaviť ten "hluk".
Tu sme už hore a pozeráme krásu Tatier :) Trošku sa nám pokazilo počasie, tak sme to museli v tejto časti zabaliť a ísť späť dole. Ale zážitok to bol priatelia obrovský :)Postupne sme sa presunuli do Tatranskej Lomnice a verili sme v zmenu počasia. Po presune sa aj počasie umúdrilo a mohli sme isť hore na SKALNATÉ PLESO. Vychytali sme to len tak tak. Na Skalnatom plese nás zase zastihli vrtochy počasia a zažili sme krupy. Poviem Vám, nebolo mi všetko jedno keď ste v horách a vypli lanovky smerom dole :) Ale potom to prestalo a zase bolo všetko OK! I keď smerom hore už ďalších ľudí nepúšťali, kvôli zlému počasie. 
Prikladám Vám pár fotiek. Myslím, že tie nepotrebujú ani žiadny komentár :)Pri ceste lanovkou som prekonávala svoj strach z výšok, čo je vidieť aj na foto myslím. Zvyšok bol úžasný zážitok: Skalnaté pleso, Lomnický štít, Astronomický ústav SAV a v neposlednom rade naša krásna slovenská príroda :)

Poslednou zástavkou v našej Tour de Tatry bolo ŠTRBSKÉ PLESO, tu sme sa presunuli už ku koncu dňa a pozreli sme si panorámu Tatier aj z tejto strany. Na Štrbskom plese sme sa už nezdržali dlho, kvôli odchodu vlaku. 

Na záver sme si dali typické slovenské jedlo - halušky.  A týmto sme ukončili našu Tour de Tatry.
Naozaj Tatry majú niečo do seba. Neviem to ani opísať slovami. Cítim sa nabitá energiou ako duracelka :) 

Teším sa na Vás pri ďalšom článku 

xoxo 
ViErKa 16

Komentáre

  1. Krásne fotky a výlet, je super, že si sa vybrala do Tatier :-) Tiež by som sa do nich rada pozrela, naposledy som tam bola pred poriadne dlhým časom, takže by som si rada pozrela krásny slovenských hôr :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem za komentár :) Je tam fakt úžasne vrelo odporúčam :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.