Preskočiť na hlavný obsah

Od Tatier k Dunaju ...

Ahojte priatelia,

v rytme piesne od Elánu som sa aj ja presunula Od Tatier k Dunaju lepšie povedané do Štúrova :)
Štúrovo po maďarský Párkány je podľa mňa mini mesto. Rýchlo ho prejdete. 

Nachádza sa tu množstvo hotelov, ubytovní pre pomerne veľké kúpalisko Vadaš Thermal. Neďaleko, resp. hneď za slovensko-maďarskou hranicou sa nachádza Bazilika Ostrihom. Hranicu prechádzate cca v polke mosta Márie Valérie, ktorý spája Štúrovo s Primaciálnym ostrovom v Ostihome. Aby som len nekecala pridávam pár záberov :)

Po absolvovaní pamiatok v okolí sme konečne zavítali aj na kúpalisko. Postupne išli teploty hore a voda bola už trochu aj vykúpením. Na kúpalisku nebolo ešte moc ľudí, čo bolo super. Voda bola v pohode čistá a postupne s pripekajúcim slnkom aj teplá :) Areál kúpaliska je priestranný, takže sa môžete zašiť s dekou kamkoľvek :)


 Fantastický opálená a vymasírovaná z vodných turbín dávam tomuto kúpalisku like :)

Teším sa na Vás pri ďalšom článku 

xoxo
ViErKa 16

Komentáre

  1. Super fotky! Já musím Slovensko procestovat ještě více. :/

    theelegantzone.com

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem :) Slovensko je fakt krásne ! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.