Preskočiť na hlavný obsah

Follower your dream 2016


Práve teraz píšem svoj prvý článok v roku dvetisíc šestnásť :) a som z toho nesmierne šťastná :))) Teda nepočítam článok v ktorom som hodnotila posledný deň v roku a zmapovala celý príchod Nového roka - tento článok musel logický uzrieť svetlo sveta práve prvý januároví deň. 

Začíname nový rok 2016 teda niečo nové, iné... a každý si určte dal nejaké predsavzatia, ciele, ktoré do budúceho roka chce splniť :) Ja osobne si nič takého nedávam. Vidím to totiž ako zbytočnú vec. Veď zmena ktorá má prísť aj tak môže prísť počas celého roka, veď 365 dní je dlhá doba :) Aj podľa psychológie je to zbytočný tlak na organizmus. Však plány a sny sú niečo úplne iné.

Nový rok začíname s novým diárom, ten mám aj ja... a tiež pár plánov v ňom :) človek by si mal dať vždy nejaký cieľ, ktorý chce dosiahnuť :) Hoci kedy nemusí to byť práve teraz na Nový rok, i keď ľudia to vnímajú ako niečo prelomové. U mňa je to tak, že najprv mám sny a to sú následne aj moje ciele, ktoré sa snažím zboriť :)))


Dnes už nežijem život tak ako si želajú ostatní, ale podľa seba :) Som vo veku kedy mám už viac-menej dlhodobejšie ciele :) a teda určite by som sa chcela zlepšiť v mojom povolaní, profesie učiteľky. Mnohými ľudmi dnešnej doby zatracované povolanie má svoje kúzelné čaro :) Nemyslím tak zlepšiť, že teraz som zlá ale zdokonalovať sa vo svojich pedagogických zručnostiach :) 

Okrem toho by som určite chcela neustále skvalitňovať môj blog, youtube channel a možno sa zlepšovať v oblasti jazykov.  
Samozrejme aj ja tak ako ostatní  mám pár letných akcií, ktoré chcem navštíviť :) napr. festivaly, koncerty, párty ...
Tiež mám pár snov, ktoré sú len v mojej hlave a snažím sa ich postupne v reale aj realizovať. Niektorých vecí sa človek jednoducho nevie vzdať :)  verím v to, že to čo je vo Vašej mysli teraz bude súčasťou Vašej budúcnosti v reálnom živote :) Chápete ? Základné pravidlo úspechu je ...


Teraz je človek v eufórií z niečoho nového, ale nie vždy sa tento stav podarí udržať. Práve pre tento prípad mám " v talóne" vždy v mobile motivačné obrázky, ktoré si prehľadám vždy keď už neviem čo ... 
Dokáže má to totiž nakopnúť :) niekedy viac ako hudba.


Vybrala som len niekoľko motivačných obrázkov z mobilu :) Dúfam, že ste sa nakopli ísť za hranice nemožného tak ako ja :) a keď sa nám to nepodarí: nájdeme len ďalší spôsob, ktorý nefunguje a ideme ďalej priatelia ... 

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.