Preskočiť na hlavný obsah

AQUA RUN 2016 ... ELEMENTS RESORTS ŠAMORÍN - ČILISTOV
Uplynulí víkend sme navštívili veľmi príjemné miesto na našom malom Slovensku :) Konkrétne som bola pozrieť Aqua resorts v Šamoríne časť Čilistov. Veľmi pekné prostredie :) napriek počasiu, ktoré nebolo až také ideálne sa nám tu páčilo.

Tento článok bude viac-menej o fotkách a videu :) ako o mojom názore :) Podľa mňa vybudovať niečo takéto chce ozaj veľké úsilie, odhodlanie, odvahu ... a najmä riadny "badžed" :))) Veľmi veľký a priestranný areál pre kone :) je dotvorený príjemnou reštauráciou a oddychovými zónami pre ľudí :) Dostihové trate sú rozdelené do jednotlivých časti tzv. arén. 


Môžem povedať, že kone tu majú ozaj luxus :) a ich "bývaničko" stojí zato. Konské stajne, veterinára a ľudí od servisu takmer nevidíte (pretože sú až v zadných častiach areálu) a tak sa Vám môže zdať, že to funguje len tak :))) Musím povedať, že v celom areáli sa vyhrali aj s drobnými detailmi :) a vstupná brána je úžasná.


Reštaurácia je veľká a priestranná a celá je presklenná, takže nič Vám neujde, ani vtedy keď si odskočíte na malé občerstvenie :)


A kedže mi sme žiadneho koňa podotýkam živého nevideli. Tak aspoň takto sme si to vykompenzovali a zapózovala som si s touto sochou :))) V hlavnej tribúne, ktorá je delená na dve časti sa na vrchu nachádza VIP zóna. A tu majú vonkajší aj vnútorný krb :) tiež tematické sedenie pri bare na konských sedlách :)

 Tu sa už pozeráte na areál z hlavnej tribúni. No a konečne sa dostávame k jadru tohoto článku. Ja spolu s rodinou som sa zúčastnila podujatia, ktorý organizuje spoločnosť becool.  Posledný beh v rámci Zimnej série 2015/2016. Tento beh sa konal práve v tomto krásnom areáli :) 


Na akcií sa zúčastnilo veľa bežcov a behalo sa v dvoch hlavných pretekoch a to 6 km a 12 km beh. Nezabudlo sa ani na detské behy. Ja som bola podporovať môjho otca, ktorý behal 6 km a bol víťaz vo svojej kategórii M60. 


Ale pekne poporiadku. Celý deň bolo také zvláštne počasie - slabý dážď, ktorý postupne ustával. Bežalo sa po celom areáli aj mimo neho.  Terén bola tráva, asfald, betón a mäkký povrch do cieľa bola dostihová dráha :)))Napriek pochmúrnejšiemu počasiu prišlo zopár ľudí. Tento fakt prikladám aj tomu, že predsa nie sme v centre mesta, ale priaznivcov športu predsa len pomaly pribúda :)
Ale poďme pekne od začiatku. Prišli sme ráno, registrácia bola zvládnutá veľmi dobre. Organizátori hneď vedeli usmerniť a poradiť :)

Parkovanie bolo zabezpečené. Občerstvenie čakalo na bežcov po preteku. V tomto počasí by sa síce hodil o niečo teplejší čaj ako bol ten, ktorý podávali :) ale nie vždy je všetko ideálne ...
Z celého výletu som pre Vás vytvorila video a tak zdokumentovala atmosféru, takže nech sa páči :)

Ešte mám pre Vás jednú zaujímavosť a to že na fotke :) som si strihla selfiu s NAJväčším antikorovým koňom v celej strednej Európe :)))
A tu sa už pozeráte na môjho otca, ktorý je víťazom v kategórii M60 :))) Tak teda gratulujem aj ja :) 
Dúfam, že sa Vám páčil článok aj video a my sa vidíme na ČSOB Marathon Bratislava :)))


by ViErKa16

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.