Preskočiť na hlavný obsah

SLOVAK FOOD FEST 2016


Uplynulý víkend sa konala táto milá akcia na Bratislavskom hrade už 7. rok. A teda ja som tam nemohla chýbať samozrejme. Tak sme sa teda boli pozrieť ako to tam tento rok vychádza :) Na môj vkus tam bolo celkom málo ľudí, ale my sme boli už v nedeľu, takže ku koncu. Možno to bolo spôsobené tým :)

V stánkoch ste našli toho mnoho a každý si mohol prísť na to svoje. Tento víkend bolo v Bratislave veľa rôznych akcii takže ľudia sa ako keby "rozložili" :)))) 
Celý fest bol založený na tom, že ste si kúpili takzvané "doxx lístky " boli to akési kupóny a následne ste v stánkoch za ne mohli nakupovať :) 

Celý tento fest má pre mňa jednú veľkú neopisateľnú výhodu a to, že sa koná presne na tomto mieste - Bratislavský hrad je najkrajšie miesto v celom meste. Je stále rovnaké a zároveň furt iné :) 


Dúfam, že ste najedení a pridávam pár záberov na stánky, ktoré tu boli. 

V tomto centrálnom stane ste si mohli vypočuť rôzne prednášky, myšlienky a názory na jedlo. My sme boli a počúvali sme o zdravej strave.Celkom krásne počasie bolo takže všetci sme to využili po svojom :) a takto sme na deke pri opaľovaní vychutnali rôzne pochutinky :)


Tak o rok som tu zas. Pohodová nedeľná siestička to bola :) 

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.