Preskočiť na hlavný obsah

CITY FEST ZH 2016Takže opäť po roku som navštívila tento úžasný festival v Žiari nad Hronom. Poviem Vám - tá neopísateľná atmosféra sa len ťažko opisuje :) No ale pekne po poriadku. Ako vždy organizátori splnili presne čo sľúbili a my sme si tak mohli vychutnať celý CITY FEST 2016 s tým najlepším zvukom, jedlom a pivom. 


Nič sa nenechalo na náhodu a všetko bolo k dispozícii,  chvalabohu my sme záchranárov nepotrebovali :) No a tak som si aj ja vychutnala pivko s rôznymi interpretmi, ktorí navštívili túto akciu. Nafukovacie atrakcie som prenechala mladším ročníkom. No za to som si dala po dlhšej dobe fakt dobrý langoš, pivo a hlavne tú správnu dávku dobrej hudby. 


Na festivale ste mohli vyskúšať aj trdelník so zmrzlinou :) a mne to pripomenulo môj výlet v Prahe, o ktorom som už písala.


Na výber tu bolo hádam zo všetkého možného pre všetky vekové kategórie :) Bolo tu veľa zaujímavých interprétov. Domáci umelci sa striedali s tými komerčnými a celkovo na City Feste ZH 2016 vládla dobrá nálada.  12 hodín tej správnej hudby dokázalo človeka uviesť do režimu úplného vypnutia :)  Zo známych interprétov vypichnem najmä mená ako je Celeste Buckingham a King Shaolin, Peter Nagy a Indigo a tiež Horkýže Slíže, Polemic a mnoho ďalších...
No a konečne sme "vystáli jamu" a dostali sa k nej, no hlavne sme ju stihli tesne pred odchodom a nakoniec vzniklo z toho toto :))) ale aspoň je to v rýchlosti taká autentická fotka.
Samotný koncert sme si užili rovnako ako vlastne všetky.  I keď presne kvôli nej a Petrovi Nagyovy sme na festival prišli.
A práve z týchto dvoch koncertov, na ktoré som sa tešila najviac som pre Vás spravila menší zostrih :)))

Takže ako prvý Vám dávam do pozornosti Petra Nagy a Indigo - už pomaly legenda na Slovenku,  nepočúvam jeho hudbu stále ale tie piesne proste nezabudnete asi nikdy :)Poviem to tak, ako som sa nato tešila tak som z toho bola aj trochu sklamaná. Ako koncert bol dobrý, ale čakala som predsa len trochu viac. Neviem čím to môže byť spôsobené.  Myslím si, že priamo úmerne k veku interpréta to mohlo byť aj lepšie. Prosto neviem :/ celé to na mňa pôsobilo dojmom ako mame tu mať nejaký koncert  tak ho máme.  A pritom je Nagy vychytaný spevák či v čechách ale aj u nás.  No neviem čakala som viac aspoň trochu... ale zase nemôžem až tak disovať.  Nebolo to zase až také strašné. Možno to boli aj prehnané očakávania z toho, že ho tak ospevujú všade.  Pesničky sú stále rovnaké a tie som si smelo pospevovala.

No a samozrejme aj koncert Celeste sme si natáčali a spravila som z neho tak isto mini zostrih :) Takže kto nebol a chce vidieť nech sa páči :)))Tento festival sa mi hneď na prvýkrát pozdával a preto sem rada chodievam a vidím to tak, že do budúcna na tom nebudem nič meniť :)))


by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.