Preskočiť na hlavný obsah

Christmas decoration in classrooms :)


Keďže je čas vianočný tak sa aj naša trieda dala do sviatočného gala :) Postupne ako som "starla" (nikto nestarne to len ten čas beží nenormálne rýchlo) som začala brať vianoce úúúúúúúúúplne inak. Je to predsa čas pokoja a radosti. Tak kam a kde sa ponáhľať :))) 
A tak som radšej ako pred vianočným zhonom dala prednosť tvorbe krááááásnej výzdobky v triede. 
Jasne, že výzdoba bude aj doma aj darčeky pod stromčekom :) Ale tento krásny predvianočný čas sme strávili pri vianočných pesničkách v kruhu kamarátov a s dečkarmi sme stvorili veľmi peknú výzdobu triedy. Hneď sa v nej cítime lepšie :)
Tak na úvod sme urobili krásne pohľadnice :)  Z farebného papiera sme vystrihli krásne rôznorodé obrazce a nalepili sme ich na výkresy.  Do vnútra pohľadníc sme dali milé kresbičky zimy, vianoc a samozrejme autogram :)


V rámci kreativity sme vytvorili záhadnú krajinku vianoc :) Šišky. ktoré doniesli deti ešte na jeseň a tie sme namalovali temperkou bielou - zasnežené a zelené (ešte bol sneh). Snehuliakov vyrobili deti s papiera :) už keď vonku nemáme tie naozajstné. 
Aby to nebola hocijaká zimná krajina sme využili trblietky :) a tak sa čary-mary fuk vytvorila naša čáááááááárovná krajina :))) 
A keďže sme prváčikovia takto sa nám podarilo vystrihnúť hviezdičky :) 


No a okrem iného sme vytvorili aj iné krásne výzdoby a okrášlili sme si viaceré miesta v triede. Takže nám jednoducho zvonia zvončeky, padajú snehové vločky, visia vianočné ozdoby, horia sviečky,  a ligocú sa stromčeky ... A takto pekne sme si začali odpočítavať dní do Vianoc :))) Už sa nám to kráti. 
Samozrejme nesmie chýbať ani naozajstný krásny vianočný stromček :) A tak sa nám v triede takto pekne ligoce :) 
Okrem iného sme vytvorili aj veľa pekných iných ozdôb. Myslím, že tu je už škoda slov a fotky budú hovoriť za všetko :)))
Možno pre mnohých, ktorý tento článok pozriete je to len také oničom.  A však je v tom kus srdca všetkých mojich prvákov.  A pre nich poriadny kus námahy popasovať sa z nožničkami, lepidlom a farbami. 
Podľa mňa je to krásna vianočná výzdoba robená od srdiečka :)
A už iba zapáliť poslednú sviečku a vrhnúť sa na vianočné prázdniny :)))


by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.