Preskočiť na hlavný obsah

Špión, ktorý ma dostal :)


Ou je! Myslím, že by som zapadla :) Čo myslíte? Každopádne nechodím často do kina a recenzie, resp. články o filmoch nie sú na mojom blogu priorita. No keď ma niečo zaujme, tak prečo nie. A práve film "Špión, ktorý ma dostal" je moment, kedy som si povedala poďme do kina na babskú jazdu. A neoľutovala som. Film, ktorý Mila Kunis natáčala minulý rok v centre Prahy a kde zobrala celú rodinku na výlet dorazil do kín.  


V skrate jedná sa o film, v ktorom je na prvom miestne kamarátstvo dvoch Američaniek. Z názvu správne tušíte, že sa tu koná mierna zápletka v podobe špióna, ktorý ju dostal. 
Film je plný vtipných momentov, ktoré vytvára najmä kamoška v hereckom obsadení Kate McKinnon. Takúto kamošku by chcel mať každý :) Dej sa začína odohrávať v Amerike, kde Mila Kunis spozná muža, tj. tajného špióna (ona o tom nevie) zamiluje sa a začnú spolu chodiť. Film naberá grády potom čo Mila dostane kopačky formou sms-ky. Následne zistí, že jej ex-frajer bol tajný špión. Dej graduje a postupne sa presúva cez Paríž, Berlín, Viedeň až do Prahy. Možno teda povedať, že je to aj film, ktorý len pár milimetrov "lízol" Bratislavu. 

V celom filme sa dáva na prvé miesto priateľstvo dvoch kamošiek. V deji sú naznačené praktiky špiónov a tajný svet. Dej sa odohráva vo viacerých mestách, ktoré sú vo filme pekne ukázané. Dokonca sa do filmu dostali aj české názvy ako Ústi nad Labem... a časť českej piesne :) Zato si u mňa šplhli. 

Obe kamošky sa musia za pochodu naučiť bojovať so zločinom a čelia zabíjaniu a počas akčných naháňačiek po mestách zažívajú veselé príhody. Vo filme je hneď niekoľko ozaj vtipných momentov. Zo sveta tajných tu pozorujeme špióna CSI či ruskú zabíjačku.  Na koniec filmu zisťujeme, že je všetko na správnom mieste a Milu Kunnis naozaj špión dostal :)  LENŽE otázka je - ktorý? 


Keďže do kina nechodím často, tak už keď som tam si doprajem. Nezjedla som to sama. Každopádne odporúčam ísť na tento film. Schuti sa zasmejete a naozaj si pritom oddýchnete. Ponaučenie z tohto filmu znie: Never veciam, aj keď vyzerajú dobre a správne. No a tiež to, že priateľstvo netreba podceňovať. 

Verím, že som Vás navnadila a neprezradila všetko :) Film hodnotím pozitívne a cením jeho dôvtip :)

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.