Preskočiť na hlavný obsah

Rajecké Teplice Vás jednoducho očaria!


Ahojte priatelia! Opäť článok z mojich srdcových Rajeckých teplíc :) Neviem ani ako začať a čo vlastne napísať veď toľko článkov som im už venovala! Tak len veľmi stručne. Majú zase niekoľko noviniek okrem krásneho, veľkého obrazu, ktorý vysvetľuje z kadiaľ sa berie tá liečivá voda (pozri titulný obrázok) aj krásne nové Natural Spa. Ktoré Vás očarí farbami, rozmiestneným v areály, ale aj samotnou ponukou. V meste pribudli hojdačky a letná čitáreň na námestí. Opäť sme si dali kávu a zákusok v skvelej cukrárni (stalo sa to zvykom) a úžasne sme si oddýchli v krásnych slovenských kúpeloch. Už dávno neplatí, že je to len pre dôchodcov. A ak to niekto povie, asi ešte nebol v takom poriadnom Spa alebo nenavštívil Aphroditu v Rajeckých Tepliciach. Pre tých, ktorí nečítali moje predošlé články. Ja to tu milujem! Je tu podľa mňa absolútne krásne aj mesto aj samotné kúpele. Stále tu čosi vylepšujú najnovšie revitalizujú viaceré priľahlé parky. 

Kúpele Rajecké Teplice s aktívnym oddychom, regeneráciou pohybových schopností, liečebnými procedúrami, príjemným ubytovaním, dobrou stravou a kvalifikovaným tímom odborných lekárov Vám zaručujú príjemný a kvalitný pobyt.

Kúpele Rajecké Teplice patria medzi najkrajšie a najznámejšie kúpele na Slovensku. Kúpele Rajecké Teplice zo západnej strany lemujú skalné útvary Strážovských vrchov, na východe je to pohorie Malej Fatry. Kúpele Rajecké Teplice a ich blízke okolie ponúkajú bohaté možnosti na aktívne trávenie voľného času a na svoje si prídu takmer všetci milovníci prírody a športu. Žriedla termálnych prameňov majú vďaka 38°C teplej vody vynikajúce liečivé účinky.

Pre tých, ktorí nevedia - Rajecké Teplice  sú mesto ležiace v Žilinskom kraji. Počtom obyvateľov 4. najmenšie mesto na Slovensku. Prírodné termálne liečebné kúpele v tomto meste patria medzi najznámejšie a najpríťažlivejšie na Slovensku. Pod správu Rajeckých Teplíc spadá aj mestská časť Poluvsie.

Ja osobne odporúčam aj ako krásny jednodňový výlet, prechádzka po meste zakončená v Spa Aphrodite predsa nemôže byť zlá. Mám to odskúšané a je to perfektné. Určite odporúčam navštíviť aj ich novú zónu NATURAL SPA 

Ak vôbec nič o tomto mieste neviete, tak na ich stránke zistite všetko potrebné, hlavne o bazénoch a ich liečivej vode si môžete prečítať tu. 


Všetkým, ktorí tu ešte neboli prajem krásny výlet. Verím, že sem zavítate, napr. počas nadchádzajúceho leta! A tým čo tu boli som dúfam spravila dostatočnú chuť si to zopakovať. Ja osobne verím, že sem toto leto ešte prídem. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.