Preskočiť na hlavný obsah

Jeden z najkrajších vrchov v Malej Fatre ? Kľak 1 352 m

 


Tak toto je výhľad pre Bohov :) Asi z každého vrchu, ktorý má výhľad na krásnu prírodu je nádherný pohľad. Tento raz sme absolvovali turistiku na vrch KĽAK. Nie je to žiadna vrcholová, vysokohorská  turistika, ale tá prechádzka stojí za to. Kľak je vrchol v Malej Fatre a je pomerne navštevovaný najmä kvôli východu slnka, vraj stojí za to. Pri dobrom počasí je tu naozaj krásne. 


Vrch je vo výške 1 352 m. Prechádzka je stredne náročná. Zvládnete ju aj s deťmi (stretli sme takých) či na bicykli. Pri chôdzi sa môžete kochať krásnou prírodou, mierne do vrchu to dá zabrať kondičke. Pri vrchu sa nachádzajú kamene. Čo mi pripomenulo Tatry :) 
Pri pohľade z vrchu si človek uvedomí, akú krásu máme na Slovensku. Pohľad na celú Rajeckú dolinu je ozaj krásny. 

Na samotnom vrchole nie je nič! Len príroda a výhľady :) Aj keď je tu viac ľudí, tak je tu dosť miesta. Za odmenu sa treba posilniť, nie? My sme tak urobili v blízkom salaši - Salaš Kľak Fačkové sedlo. Pochutili sme si na obede. 

Fotky v článku hovoria za všetko. Snažila som sa zachytiť všetko, ale niekedy povie viac video :) Tak na mojom Youtube nájdete aj krásne video z celého výstupu! Nájdete ho tu.A mám pre vás aj jeden tip pre to, aby ste podávali lepšie výsledky. Skúšali ste už kolagén? Môžete ho zakúpiť na rôznych eshopoch, no napríklad aj na fit4you.fit. Kde nájdete aj ďalšie super veci. Kolagén je výborný na spevnenie a to na turistike potrebujete. A okrem neho aj ďalšie vitamíny. Dopĺňate si ich k strave? Napíšte mi! 


Verím, že som Vás navnadila na krásny výlet do prírody nášho Slovenska. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.