Preskočiť na hlavný obsah

Bola som v strede Európy

 

Tento rok nám do života priniesol mnoho nového, iného, nepredvídateľného ... Pre mňa bol rozhodne iný ako tie predošlé roky. Naučil ma zároveň množstvo nových veci a hlavne sa pozerať na veci inak. Z viacerých uhľov pohľadu. Jedno čo nám asi všetkým dal, je pocit oklieštenosti. A takého... nechcem povedať, že obmedzovania. Tak sme mnohí preto museli meniť naše plány, dovolenky, ciele. Ja som si už pred časom povedala, že budem spoznávať krásy Slovenska, lebo toto je neprebádaný kút ešte stále.

 


A keďže sme nemohli  (nechceli) ísť  mimo a cestovať. Tak sme sa predsa len dostali a to rovno do stredu Európy. Možno ste už o ňom počuli. A možno to bude pre Vás novinka. Nenápadný kostol uprostred ničoho pri obci Kremnické bane je symbolom geografického stredu Európy.

Krásny biely kostol, rehoľa a priľahlý cintorín tvoria malý areál vedľa, ktorého sa nachádza pamätný kameň s tabuľou. Najväčšie zhromaždenie, ktoré sa tu uskutočňuje je ku Dňu ústavy. Ak vyjdete na blízky kopec naskytnú sa Vám krásne výhľady na Turček, z ktorého ma aj náš región Hornej Nitry pitnú vodu. 

Parkovanie je tu bezplatné a autom je táto lokalita bez problémov prístupná. Krásna príroda, božské ticho a pokoj sú odmenou. Slovensko je fakt krásne.  Pozrite si fotky a objavte tento kus Slovenska. 

Možno som Vám aj dala jeden tip na výlet! Toto miesto môžete navštíviť celoročne a je nádherne pokojné asi neustále.

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.