Preskočiť na hlavný obsah

Zašla sláva zámku KUNERAD


Už veľmi dávno som chcela navštíviť toto miesto a konečne sa mi to podarilo. Mrzí ma len jedna vec, že som nestihla zámok Kunerad ešte pred jeho vyhorením.  A tak si jeho krásu môžem domýšľať len v mysli podľa slov mojej mamy, ktorá ho zažila :) 
Kuneradský zámok je bývalý lovecký zámok vo Svitačovej doline v katastrálnom území obce Kunerad vo výške cca 600 m n. m. Zámok aj s areálom je národnou kultúrnou pamiatkou.


V roku 1996 prešiel zámok spolu s kúpeľmi v Rajeckých Tepliciach do súkromného vlastníctva. Bohužiaľ počas rekonštrukcie v roku 2010 zasiahol veľký požiar strechu zámku. A od vtedy sa pomaly stáva z neho ruina. 
Ja som navštívila túto oblasť na konci februára a musím povedať, že okolie zámku je pekné. Krásna prechádzka pre načerpanie síl. Pokým som nafotila tieto fotky bola som doslova unesená zvukom tečúcej vody. Rozbúrená rieka resp. potok bol naozaj silný a ten zvuk ako keby z reprákov :)))


Pri tomto zámku sa nachádza pamätník na časť histórie Slovenka. Takto sa môžete preniesť do obdobia slávy tejto pamiatky ... Každopádne prechádza úžasná. Silný súzvuk s prírodou a dokonca tu nájdete aj pokoj od ľudí. 
A v lete môže mať toto miesto tiež svoje čaro :)

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.