Preskočiť na hlavný obsah

Strašilo v Bojniciach ?


Tak uplynulí víkend som strávila takmer celý v Bojniciach, resp. na akcii Festival duchov a strašidiel.  Poviem Vám bolo tam ozaj pekné. Príjemne prostredie zámku a štandartne romantická atmosféra bola na chvíľu vystriedaná tou strašidelnejšou :) Počas obidvoch dní sa v zámku vystriedalo niekoľko desiatok návštevníkov :) i okolie Bojnického zámku stalo zato. Atmosféra bola doplnená tradičným jarmokom, ľudovými remeslami a kultúrnym programom. 

Každý si tu našiel podľa svojho gusta :) Pre každého tu bolo ozaj niečo. Okrem zámku, v ktorom strašilo ste mohli navštíviť ZOO, Bojnické kúpele a mnoho ďalších miest ... 
Nemožno zabudnúť ani na park pri zámku, ktorý zdobí Lipa kráľa Mateja :) 

No a na tradičnej slovenskej kuchyni ste si mohli pochutnať práve v Bojnickom dvore. Podľa môjho názoru tu majú dosť predražené jedlá a preto sme volili alternatívu a na Bojnickom námestí sme si vychutnali večeru s pohľadom na Bojnický zámok :) 


No každopádne v Bojnickom dvore ponúkajú viaceré pochutinky :))) a musím uznať, že tento priestor prešiel veľmi výraznou rekonštrukciou :) 

Pripájam ešte pár fotiek, ktoré som nafotila pri mojej prechádzke po tomto peknom mieste. Bývam relatívne blízko, no nikdy mňa to neomrzí :) Počas jarmoku ste si mohli pozrieť aj výstavu bonsajov, kde si môžete aj nejaký ten bonsaj zadovážiť. U mňa sa tak stalo už počas predchádzajúcich ročníkov a musím povedať, že sa im u mňa celkom darí :)

Na tradičnom jarmoku mate teda na výber z veľkej ponuky :) Ja som sa riadne rozšúpla, teda a dovolila som si môžem povedať, že pop-corn, medovníky, turecký med, langoše ...Ak som Vás aspoň trošku navnadila tak máte ešte možnosť si zájsť do Bojníc počas druhého májového víkendu tam totiž bude ešte strašiť :)  a možno sa tam ešte uvidíme  :)))

by ViErKa16

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.