Preskočiť na hlavný obsah

I ❤ my life. #4
Po dlhom, ale zároveň krátkom čase som sa rozhodla napísať ďalší článok z tejto kategórie. Viem, že sem vždy dávam niečo také aktuálne čo ma dostalo :) Tento týždeň som sa rozhodla zamerať na moju prácu ...  A teda som fotila a žila v škole :))) 
A tak hneď prvá fotka je papierová skladačka nášho mini dinoparku, ktorý sme si v klube vytvorili.
Žiaci spolu s triednou učiteľkou vytvorili strom priateľstva, utužili vzťahy a krásne podávali svoje odtlačky a zväčnili ich " navždy" 

A samozrejme začiatky sú ťažké, ale niekde sa predsa začať musí.  A tak malý krok pre niekoho, no pre mňa veľký krok pre ľudstvo :)  Veď predsa učíme sa písať, počítať a čítať ! 
Toto je niečo úplne iné, ako preberať so žiakmi druhého stupňa  chémiu :) Odrazu je to akési ľahké a Vy nechápete ako to preboha nemôžu vedieť veď je to prosté :) Viem sú malí a so všetkým začínajú ... 

Normálne môžem povedať, že tieto "detičky" resp. šikovní prváčikovia mňa osobne normálne nabíjajú energiou :))) 


A tak sme presne tu cvičili na písomku z matematiky :)  A celkom nám to išlo ...


Takýto krásny darček som dostala :) Totálne som to nečakala ... Presne tieto prekvapká mám najradšej :) Ďakujem ... 

No a okrem toho, že pracujem v klube, tak som aj učiteľka a veľmi intenzívne som sa venovala tomu čo milujem najviac na svete ( ale nie je tam ešte niečo čo/koho mám predsa len radšej ) Neviem si pomôcť ale prosto zóna oázy, oddychu a toho najlepšieho je podľa mňa zhmotnené presne v chémií. Veď to je tak strašne potrebný predmet, či na škole, alebo samotná veda pre život človeka :) Nechápem ako niekto môže odcudzovať niečo na základe čoho existuje a dokáže žiť :)))Určite sa to stalo aj Vám, že prosto príde doba, obdobie, kedy sa Vám jednoducho až tak nechce a najradšej by ste toto obdobie preležali v posteli alebo len tak vo voľnom oblečku behali po dome a robili si svoje :))) Presne toto sa mi stalo ... asi došla na mňa únava, taká jesenná predsa sme v tomto pre mňa pochmúrnom období :) 

No a presne keď sa začnete už zamýšľať nad tým, či to má zmysel a aký vlastne, tak príde taký úúúúúúúúúúúúúžasný moment :))) Poviem Vám je radosť pracovať s mladou generáciou, ich pohľad na vec, smiech a zábava hádam zo všetkého vie človeka pekne obohatiť :))

Nedávno som so žiakmi v klube (teda s prvákmi) začala robiť chemické pokusy :) a rozhodla som sa, že to budem aplikovať častejšie a začnem mnoho jednoduchých chemických pokusov im predvádzať.
Ani som len netušila, že keď dám žiakom nakresliť "moje povolanie" kde mali žiaci nakresliť seba v staršom vydaní :) ocitnem sa za námetom JA ! Nič nie je krajšie keď zistíte, že inšpirujete :))) Ďakujem za tento krásny moment :) Možno ste na tom boli  v kine ? Ja som si nedávno tento obrázok stiahla do mobilu a keď sa nato pozriem tak hneď sa smejem a mám skvelú náladu :) a samozrejme v občasných chvíľkach sa vidím v tejto super herečke a veľmi dobre stvárnenej postave :)))

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.