Preskočiť na hlavný obsah

The emoji movie


Každý používa svoj smartfón denno-denne. No zamysleli ste sa nad otázkou kto v ňom žije? Žije v ňom niekto? Dá sa vôbec vo smartfóne žiť?! Tento film nás (hlavne deti) chce predsa len presvedčiť, že smartfóny majú svoj tajný svet. Tak teda VITAJTE V TAJNOM SVETE SMARTFÓNU :) 


Tento film má množstvo negatívnych recenzii. No je to pravda, že ide o klasický jednoducho spracovaný animák. No na druhej strane si musíme uvedomiť, že je to film v prvom rade pre deti. A tie vo veľkom zaujme krásna grafika, veľa farieb, široká paleta smajlíkov, ktoré oni už poznajú z bežného života. 

Tento film Vám ukáže ako si smajlíci žijú v našich mobiloch. Film je plný farieb, viacerých moderných slov, úsmevných príhod troch smajlíkov putujúcich po mobile v snahe dostať sa z vymyslenej krajiny Textopolis do akejsi "opravovne" smajlikov. Celý dej filmu je jednoduchý, rozvíja sa len jeden typ problému.  

Ak sa na tento film pozrieme z inej strany. Dej je založený na tom, že najskôr cudzí smajlíci sa spoznajú a putujú celým mobilom za jediným cieľom. Aby sa prekódovali a stali sa normálnymi smajlíkmi. Jednoducho, aby fungovali podľa normy a zapadli do vytvoreného sveta. V celom deji filmu ide o to, že na konci putovania hrdinovia spoznajú silu priateľstva. Na pozadí filmu sa divákovi ponúkajú morálne posolstvá ako napr.: radšej mať dobrého kamoša ako slávu, priateľstvo je hodnota, byť sám sebou, vedieť sa správne rozhodnúť - podľa seba a toho čo ťa robí šťastným atď..


Celý film je miestami prerušovaný modernou hudbou a tak si v kine niektorí menej hanbliví aj do rytmu zatancovali. Celý film nie je ponorený len do sveta mobilu a prelína sa aj s realitou. Aj keď dej nie je taký hutný, stále sa tu niečo deje a to sa deťom bude páčiť. 

Nie je to typ filmu, ktorý by ste chceli vidieť niekoľkokrát. Ani netreba brať všetky tie negatívne recenzie až tak vážne. Vždy sú ľudia na dvoch stranách - niekto za a niekto proti. Každopádne ja neľutujem, že som bola na tomto animáku. Miestami som sa nudila, ale boli aj vtipné a pekné spracované momenty. Podľa mňa, deťom sa bude páčiť a dospelí pri ňom vydržia. Vôbec to nie je také zlé. 

by ViErKa

Komentáre

  1. Verím, že to môže byť aspoň obstojné ako píšeš ... ale mňa dokonale odradil už len samotný námet tohto kinematografického skvostu :-D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Určite nepatrí medzi trháky... jeho pozretie sa dá prežiť. Nepridá to na mozgovej kapacite no ani z nej neuberie :) Tie deti, ktoré tam boli so mnou boli nadšené :) Inak čisto priemerný animák.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.