Preskočiť na hlavný obsah

Lyžovačka Valčianská dolina časť 1


Yeti, yeti, yeti má rad všetky deti :) Presne to si spievam a mám takú skvelú náladu aká je aj v tejto pesničke :) Perfektné stredisko pre všetkých. Dobre vybavené po všetkých stránkach. Lyžiarske svahy upravené, sneh výborný, podmienky skvelé. Jednoducho za mňa super stredisko na Slovenku. 

Okrem toho, že sa tu môžete skvelo zalyžovať (keď nemáte lyže môžete si požičať celý komplet), celkom chutne najesť či občerstviť, deti sa môžu zahrať na drevených preliezačkách. Drevené postavičky z rozprávok veľmi oživia celý areál. 

Celodenné lyžovanie je za super cenu! 15eur nie je zle :/ Celý areál je monitorovaní kamerami, takže sa nemusíte báť, že niekto "šikovný" Vám niečo cenné čmajzne. 

Čo je super, že deti sa môžu na kraji vleku aj sánkovať a máte tu aj dostatok miesta na státie pod vlekom na občerstvenie, oddych. 

Musím vychváliť aj parkovanie, ktoré je bezplatné a je tu super prístup. Keď je sneh môžete až na lyžiach prísť k autu. Parkovisko je veľké a nikde sa nemusíte tlačiť. Jediné čo môžem "skritizovať" sú rady v bufete, veľa ľudí pri občerstvovaní, no tuliváky pri terase sú pre mňa bonusový bod. Dostatočný počet vlekov pre všetkých či detí alebo dospelých zaručuje, že máte dostatok priestoru na lyžovanie. Hneď by som sa previezla takýmto ratrákom :) Určite by to bola sranda. Viezli ste sa už?

by ViErKa

Komentáre

  1. krásne fotky, vyzerá že je to super miesto na lyžovačku ;)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ďakujem :) je to fakt pekne miesto, ja môžem len dať pochvalu :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.