Preskočiť na hlavný obsah

Kávovo-kokosový peeling: Ako si ho vyrobiť doma


Aj Vy máte radi kávu vo všetkých podobách? Ja ju milujem. Najmä ráno - je to pre mňa života budič a poobedná kávička nemôže chýbať :) Som proste kávičkarka :))) Mám rada rôzne druhy tohto nápoja. No asi najviac mám v obľube klasickú zalievanú kávu. A tak som raz rozmýšľala, že koľko odpadu ročne vyprodukujem len z tejto "pochúťky". A potom som dostala k článku o tom ako žiť bez odpadu a ako využiť aj odpad po káve. 


Zalievaná káva vzniká v podstate filtráciou s následným usadzovaním. Filtrácia je chemická oddeľovacia metóda tuhých nerozpustných zložiek od kvapaliny. Teda odpad (to čo zostane na spodku šiaľky) je filtračný zvyšok a samotná káva je filtrát. 

Ak teda aj vy pijete takúto kávu, tak zrejme ročne vyhodíte niekoľko kilogramov tejto kávovej usadeniny. A práve tu som si položila otázku prečo to nevyužiť. Život bez odpadu je mimoriadne náročný. A tak som sa rozhodla ho postupne a pomaly aplikovať do svojho života. Látková taška do obchodu, nepoužívanie toľko igelitov je už u mňa pomaly samozrejmosťou. A preto som si povedala: Poď to posunúť ďalej. 

A tak vznikol nápad využiť kávový odpad :) Po zalievanej káve som si nechala vychladnúť "odpad" a odstránila zvyšky kvapaliny. Ako nádobu som použila sklenený pohár. Sklo sa dokáže rozložiť omnoho rýchlejšie ako plast. Do skleneného pohára som si dala zvyšok po káve a pridala som kokosový olej. V pomere 1:1, koľko lyžičiek kávy toľko lyžičiek kokosového oleja. Potom poriadne premiešať. Môžete pridať aj iné zložky, ktoré máte radi. 
Nechajte to chvíľku odstať. Zmes zhustne a následne je to hotovo! Môžete to hneď používať. Uchovávajte to v suchšej miestnosti a ja som zvolila takéto balenie :) 

V čom je tento peeling iný? Dokážete si ho vyrobiť doma, je dostatočne jemný a dokáže perfektne zbrúsiť pokožku a tiež je to v podstatne lacný kozmetický výrobok. 
Okrem toho nemôžem zabudnúť nato prečo som si ho vlastne vyrobila. Káva obsahuje kofeín. A práve ten pomáha spevniť pokožku, znížiť tvorbu vrások a celulitídy. Antioxidanty v kofeíne chránia pokožku pred UV žiarením, stimulujú rast vlasov, zvyšujú krvný obeh. 
Peeling aplikujte po malých dávkach na menšie plochy prstami a krúživým pohybom. Najlepšie po teplej sprche, večer pre najlepšie odstránenie nečistou. Vmasírujte aspoň jednu minútu a potom nechajte chvíľku pôsobiť a je to! Stačí umyť vodou, prípadne môžete použiť mydlo. 

Potom ako som to vyskúšala ja môžem povedať, že som mala po aplikácii jemnú hebkú pokožku. Bola dostatočne prekrvená a cítila som sa ako znovu zrodená :) 


Máte s tým už skúsenosti? Dúfam, že sa Vám môj typ na peeling páčil. 
by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.