Preskočiť na hlavný obsah

Prijatie u prezidenta


Konečneeeeeeeeeee! Veľmi dlho som túžila prísť sem, resp. dostať sa do vnútra a byť na chvíľku na druhej strane :) A sny sa plnia! Vlastne je to o odvahe a odhodlaní si ich splniť. A ja som motivovaná si ich splniť všetky, takže som začala už pred nedávnom a veselo si pokračujem (ak ma sleduje na sociálnych sieťach, viete o čom hovorím). Jedným z nich bolo "prijatie" u prezidenta, resp. návšteva Grasalkovičovom paláci. A je to tu!

Každoročne má túto možnosť každý z nás cca v polke júna sa tradičné koná deň otvorených dverí a tak aj mi "bežní smrteľníci" môžeme prísť a pozrieť sa na palác z vnútra, vidieť všetky prezidentské dary, jednotlivé miestnosti, salóniky, prezidentský stôl, z ktorého nám pán prezident číta novoročný prejav či miestnosť "zlatá sála", kde vymenuvavá vládu Slovenskej republiky alebo aj miesto kde sa podáva demisia :P 


V skutku to bola celkom zaujímavá návšteva. Najmä z toho dôvodu, že som všetky tie miesta videla odrazu z blízka. Nato, aby som sa mohla dotknúť, resp. čo i len sadnúť si na stoličky musím vyhrať prezidentské voľby. Tak som sa aspoň pozrela. A zhodnotila som to, že tento palác je naozaj krásny, očarujúci a veľmi reprezentatívny. 

Žeby som išla kandidovať na prezidentku? Och, zase taký krásny ten palác nie je :) Alebo, že by to nebolo len o ňom :))) Myslím, že si to nechám asi tak na obdobie tesne pred dôchodkom totiž stále verím, že sa tam nájde niekto rozumný čo vráti politike zmysel. 
Asi by som tam nezapadla, pretože sa držím citátu od Abrahama Lincolnna (16. prezident USA)

 „Moja politika? Nikdy som nijakú nemal. Dbal som vždy na to, aby som podľa možnosti vyriešil čo najlepšie každodenné problémy.“ 
A tak som si urobila pár krásnych záberov v rôznych častiach paláca, videla som všetky zaujímavé objekty, fakt pekné wc :) a strihla som si aj jednu fotečku s členom prezidentskej stráže :) Poznáte ten film Osobný strážca? Pri pohľade na túto fotku ma hneď napadol. Netuším prečo. Inak na prezidentskú stráž SR by som si vedela zvyknúť. 


Tak Vám teda prináša pár záberov pre lepšiu predstavu. A ak uvažujete o možnosti ho navštíviť môžete tak urobiť o rok. Ak si kladiete otázku prečo nemám nafoteného prezidenta. Odpoveď je jasná v tento deň som robila doktorát z chémie a nemala som na neho čas :) 

Uvidíme kto vyhrá tieto prezidentské voľby a či bude dostatočným nástupcom a možno ho pôjdem pozrieť tiež :)  Každopádne ďakujem za ďalší splnení sen (odškrtnuté v zozname) môžem ísť ďalej. 
Nech sa Vám darí pán Andrej Kiska, dobojujte to do konca :) 

Samozrejme okrem iného tu bol pre návštevníkom pripravený aj program, kávička, drobnosť pod zub, polícia, vojenská hudba, stráž a mnoho ich vystúpení. Som rada, že som tu bola a vrelo odporúčam. 

by ViErka 

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.