Preskočiť na hlavný obsah

Kúpele Bojnice


Poznáte to pod lampou je najväčšia tma. No a presne to sa mi stalo. Chodievam do wellnessov zregenerovať svoje telo do sýtosti. Bola som už vo viacerých, no ten ktorý mám za rohom som navštívila až dnes. Wellness Spa Bojnice alebo jednoducho kúpele už z ďaleka nie sú len pre dôchodcov! 
Pre začiatok som vyskúšala vonkajší wellness bazén a tri vnútorné, ktoré sú otvorené len poobede. A hodnotím to mimoriadne pozitívne :) Oddych, relax, pokoj a pohoda k tomu krásne prostredie lesa čo viac si priať.

I keď v bazéne nebolo moc vodných masážnych atrakcií, ale aspoň som si zaplávala. Teplota vody tiež ok za mňa. Krásnych 32 stupňov. Odporúčam všetkým :) Určite sa tu ešte vrátim. 
Celý tento deň sme zakončili v krásnej kúpeľnej kaviarničke. Už dlho som nebola na kofole :) len tak. Veď predsa v lete treba aj čas pre seba. 


Samozrejme v Bojniciach nie je len toto. Turistický obľúbený je Bojnický zámok a Zoo. Kto tu ešte nebol je čas to zmeniť :) Inak najnovšie tu nájdete aj super vyhliadku na celý región. Takže ďalšia atrakcia pre región a o dôvod viac sem prísť :)

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.