Preskočiť na hlavný obsah

Životný úspech PROMÓCIA DOKTORÁT 2018


Tento týždeň sa udiala významná udalosť v mojom živote. Každý považuje za úspech niečo iné! Vzdelanie je pre mňa jedným z nich :) A ak je to aj súčasť splnenia sna je to o to väčšia radosť. Ďakujem životu za túto možnosť, ďakujem rodičom len vďaka Vám som tam kde som, samozrejme ďakujem aj sestre, pretože je skrátka úžasná. A ďakujem aj všetkým na Univerzite Komenského a teda na Prírodovedeckej fakulte v Bratislave, že vytvárajú naozaj kvalitný priestor pre štúdium prírodovedných predmetov. 

Ja už jeden titul magister prírodných vied mám. Pred necelými tromi rokmi som ho úspešné dokončila. Ale vždy som snívala o niečom takomto. Po dvoch rokoch v práci som sa rozhodla, že je čas si splniť ďalší cieľ. Myslím, že na akademickej pôde asi môj posledný. No ako sa hovorí: nikdy nehovor nikdy :)

Celé to začalo podaním prihlášky, že uvidím či ma vôbec zoberú. Na základe mojich predchádzajúcich vzdelávacích výsledkov sa to podarilo. Aj to považujem za úspech. Viete riadim sa totiž hesla: Ak sa tešíš zo všetkých pozitívnych vecí v živote, aj tých najmenších, si omnoho šťastnejší. A tak som sa dala na boj. Moja školiteľka bolo úžasná, vzdelaná žena s veľkým rozhľadom. A taká spriaznená duša. Proste rozumela môjmu pohľadu. Celý výskum ako aj prácu som mala zameranú na žiakov v školách a skúmala som ich miskoncepcie v téme Redoxných reakcií. Kto ma sleduje na socialných sieťach vie, že štátnice (ktoré trvali 3 hodiny, áno 3 hodiny= obhajoba aj ústna skúška, chceli vedieť všetko, veď doktorát nedávajú len tak hoci komu) som mala už v júni. 

Tento promočný akt sa udial až teraz. Ak sa vrátim ešte k štátniciam, tak okrem obhajoby práce som mala ústnu skúšku zo všeobecnej chémie a anorganickej chémie. Čo Vám poviem keď milujete to čo robíte tak už vlastne nikdy nerobíte :)))) No a keď si zoberiem koľko ma to stálo úsilia, času, chcenia, síl, vytrvalosti a nervov, stresu pri učení sa na štátnice, o to viac si viem vychutnať silu tohto momentu. Bože ja som tak šťastnááááááááá. 


No a nemôžem zabudnúť, že tento rok oslavuje Univerzita Komenského 100 rokov. Takže o to viac som šťastná, že som dokázala by úspešná na našej najstaršej, najväčšej a samozrejme najlepšej Univerzite na Slovensku. Moja rodina mi pripravila aj milé prekvapenie box ruží, ktoré mi momentálne rozvoniavajú po celej izbe :) a ešte jeden geniálny hrnček s chemickým popisom génius (ten môžete vidieť na mojom instagrame). Proste plná dojmov, veľa pocitov vo mne lomcovalo, pocit šťastia atď. Neviem sa ani vyjadriť pri písaní tohto článku :) Proste asi len pocitujem silnú radosť a pokoru voči životu. 

Život je príliš krátky nato, aby ste nerobili to čo chcete, to čo milujete, to čo Vás robí šťastných. Choďte si za svojimi snami nech sú hocijaké. Držím Vám palce.  
Tieto fotky a najmä momenty vo mne zostanú ešte veľmi dlho. A dostala som aj univerzitnú mikinu :) Akože obyčajná mikina, ale mne bude pripomínať tie najkrajšie momenty v živote :)))


Uzatváram teda jednu zo svojich životných etáp konkrétne tu vzdelávaciu. Teda nie až tak úplne lebo v škole zostávam :) Ak práve študujete, tak som Vás možno namotivovala :) Každopádne ak robíte to čo chcete tak to ide hneď lepšie. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.