Preskočiť na hlavný obsah

Elixír života vo FACH Bratislava


Tento podnik v Bratislave pôsobí už dlhšie, ale konečne som si tam našla cestu ja. Ponuku majú pestrú a okrem bista v tom istom sídle majú aj Juice shop. Tu majú tiež širokú ponuku. Za studená lisované šťavy, orechové mlieka a najmä koncentrované elixíry. A tie ma zaujali najviac teda najmä zázvorové a rakytníkové. Totiž tieto elixíry Vás okamžite nakopnú. 


Tiež tu môžete najísť čerstvé šaláty, chia pudingy alebo domáci hummus. Šťavy lisujú za studena z ovocia aj zeleniny. Nájdete tu výber ôsmych druhov a pri ich pití naozaj máte pocit, že sú plné vitamínov a antioxidantov (žiadne umeliny). No mňa aj tak najviac zaujali ich elixíry konkrétne teda zázvorový a najmä rakytníkový. Milí personál Vás obslúži pomerne rýchlo.  
Ale prečo práve rakytníkový elixír je pre mňa topka z ich ponuky. Prvom rade pretože má pohodlné balenie 30 ml, ktoré dáte aj do kabelky. Na jeden šup to dáte do seba. A je to rakytník, ktorý má všestranné využitie. To znamená, že pomáha pri chrípke aj prechladnutí, priaznivo ovplyvňuje funkciu žalúdka, sleziny, tvorbu krvi. Okrem vitamínov A, B, C, D, E, K, P obsahuje napríklad množstvo nenasýtených mastných kyselín (3, 6, 9) – linolovú, linolénovú alebo palmitovú, ktoré sú podobné lipidom ľudskej kože, vďaka čomu ich dokáže ľahko prijímať. Unikátnosť rakytníka je aj v tom, že obsahuje vzácnu omega 7 nenasýtenú mastnú kyselinu, ktorá sa v prírode vyskytuje zriedkavo. Myslím, že to je dostačujúca odpoveď, prečo rakytníkový elixír a jasne aj olej, sirup alebo marmeláda z rakytníka je obohatená o tieto významné zložky. Ak chcete navštíviť FACH v Bratislave tak sa zastavte na Ventúrskej ulici v Mozartovom dome v samotnom centre mesta. A samozrejme ich môžete sledovať aj cez sociálne siete a dozvedieť sa o nich viac :) 

by ViErKa  

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.