Preskočiť na hlavný obsah

Som späť! Urobila som "1 krok späť" ALE 4 dopredu


Sú veci, ktoré človek nevymyslí. No zato život to dokáže perfektne zorganizovať :) Tiež sa Vám stalo niečo čo ste si v hlave možno premietli raz za život a to len ako minútovú myšlienku a nevenovali ste tomu vôbec žiadnu pozornosť? Mne sa to práve stalo. Kedysi dávno len jedná myšlienka v hlava sa v tomto období stala realitou. Tuším sa tomu hovorí sila mysle :) Od teraz verím, že to funguje :)

Možno som urobila "krok späť" (myslím najmä z hľadiska času) tým, že som sa vrátila na svoju strednú školu, no zároveň som urobila štyri dopredu. Pretože, pre niekoho čo celý svoj život nie len štúdium zasvätil chémií je vyučovanie na Strednej odbornej škole chemickej zadosťučinenie. A TAK SOM TU! Som späť na svojej strednej škole. Vrátila som sa v čase na miesto činu, kde som prežila krásne 4 roky, plné zážitkov, plné kamarátstva. 


Jasnačka teraz to tam vyzerá trochu inak, niektoré veci sa pomenili no napr. taká zborovňa či riaditeľňa je na tom istom mieste :) Z mojej triedy sa stala multifunkčná miestnosť. S časti sa pomenili niektoré priestory, zmodernizovalo sa vybavenie, pribudli oddychové zóny a jedáleň má lepší dizajn. Ja opäť brázdim tie isté chodby strednej školy ale lavicu v triede som vymenila za stôl v zborovni. Ak sa pozriete na fotku bližšie tak nad mojou hlavou je moje maturitné tablo :)  A to je neskutočný pocit chodiť každý deň okolo a uvedomovať si, že áno som na správnom mieste. 

A viete čo je na tom ešte skvelé, že spoznávate svojich bývalých učiteľov aj z inej strany. Niekedy je to taký neskutočný pocit, ktorý ani neviem popísať. Som strašne rada, že som tu. Že môžem prispieť svojimi vedomosťami, skúsenosťami a pohľadom na veci tejto strednej škole, ktorá dúfam, že má pred sebou dlhú budúcnosť. Výchovno-vzdelávací proces a chod školy zabezpečuje 37 pedagogických zamestnancov a 14 nepedagogických zamestnancov. Vyučovací proces sa uskutočňuje v troch budovách na Rastislavovej ulici 332. Stredná škola v Novákoch je garantom prípravy reprezentačného tímu Slovenskej republiky na medzinárodnú súťaž GRAND PRIX CHIMIQUE.


Stredná škola v Novákoch je tiež garantom školských vzdelávacích programov v oblasti technická a aplikovaná chémia, strojárstva a kovospracujúcej výroby, potravinárstvo a vzdelávacích jednotiek v rámci medzinárodného projektu GredChem.

Ak chceš túto školu navštíviť máš možnosť 29. 01. 2019 prísť k nám na Deň otvorených dverí a vyskúšať si na vlastnej koži, že chémia je zábava a samozrejme pozisťovať ako to u nás funguje. My sa tešíme na každého od 08:00 do 16:00 hod. v priestoroch školy. Tak príď! 

Viac o škole môžeš zistiť na jej webe www.sosnovaky.sk či sledovať jej aktivitu na ich FB stránke tu.

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.