Preskočiť na hlavný obsah

Panský pivovar Bojnice


V rámci hastagu #slovaktravel som sa rozhodla precestovať naše krásne Slovensko a zhodnotiť to celé len na blogu. Ale ako isto viete, najmä tí, ktorí ma sledujete na sociálnych sieťach k dobrému výletu jednoznačne patrí aj chutné jedlo! A preto som sa tento raz zamerala na netradičný remeselný pivovar v srdci Bojnic. Ktorý okrem piva ponúka aj chutné jedlo. A prečo piť pivo? O tom som už článok písala a nájdete ho tu.
Poďme si to ale teda rozmeniť na drobné. Pivovar sa nachádza na Hurbanovom námestí v Bojniciach. Patrí k tým mladším pivovarom, založili ho v roku 2016. Na úvod treba povedať, že celý pivovar je mimoriadne pekne zariadený a v krásnom jednotnom štýle. My sme tu teda boli na pivnej "koštovke", kde dostanete 5 druhov pív (za cenu 5 euro). Ponúkajú viacero druhov pív a v samotnej pivnej karte si môžete prečítať zloženie, chuť, typ piva. Na tejto koštovke je najlepšie, že vyskúšate všetko. 

Tiež sme si chceli objednať ich najnovšie druhy pív - Pánska IPA a Gróf IPA, ktoré ale nemali k dispozícií čo nám trošku zamrzelo, ale ochutnávka pív to zachránila. Jedlo je iná kapitola. Nehovorím, že nebolo chutné. Bolo v takom klasickom priemere. My sme si dali pivné chuťovky. Takže naozaj malé porcie niečo pod zub. Mierne by som chcela vytknúť aranžovanie a vizuálnu stránku. V dnešnej dobe, keď už aj pohľad na jedlo predáva je to mierne pod priemerom. A určite by na tom mohli zapracovať. Zbytočne im to totiž uberá body. Chuťovo bolo jedlo lahodné a tiež primerane k cene. I keď musím povedať, že táto reštaurácia patrí k tým cenovo vyšším v Bojniciach. 


Ak by som mala rozpisovať všetky ich druhy pív nestačil by mi ani tento blog :) Tak ak niekto chce pozrieť detailne na ich ponuku, všetko aj so senzorickou analýzou nájdete tu. 

Ja túto ich ponuku môžem hodnotiť len pozitívne! A fakt to bol super zážitok. Možno by som ocenila, keby obsluha vedela o pive povedať viac ako len názov a stupeň piva. K obsluhe by som povedala len toľko, že nás obslúžili promtne a rýchlo. Boli milí a ochotní poradiť. Na jedlo sme čakali primerane k tomu množstvu ľudí v reštaurácií. Ak by sme sa zastavili ešte pri ich jedle, tak za chuť môžem odporučiť kačaciu paštéku, syrové variácie, tatarák či rebierka. Prečo je ale pivo taký skvelý nápoj zistite tu.

O tom, že majú fakt super pivá svedčia aj ich ocenenia :)

2. MIESTO - Slovenská pivná korunka 2019                                     
Kategória: Tmavé a polotmavé nefiltrované pivo spodne kvasené

3. MIESTO - Slovenský pohár remeselného piva 2019                           
Kategória: American IPA

3. MIESTO - Slovenská pivná korunka 2018                                         
Kategória: Svetlé pivo nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%) 

Mne osobne najviac chutí KRKAVEC 13 čo je teda: Spodne kvasené pivo, obdoba plzeňského ležiaka s prídavkom tmavých sladov, ktoré obsahujú väčšie množstvo antioxidantov. Horkosť je stredne silná, aby vynikla chuť kávy, pražených orechov a horkej čokolády. 

Verím,že som Vás navnadila na príjemný remeselný pivovar spojený s reštauráciou. A spríjemníte si takto krásne výlet v Bojniciach. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.