F Lúčnica - ŽIVOT PODĽA SEBA

LúčnicaPred nedávnom som sa zúčastnila koncertu skupiny LÚČNICA. Ako ja nie som veľmi na naše folklórne tradície, i keď sú krásne. No keď si už mám vybrať tak Lúčnica je u mňa TOP :) 

Zroj: http://www.nocka.sk/vychodna/2009/program/lucnica

Koncert sa konal počas týždňa večer o 18:00 hod. v Zlatých Moravciach. Presne v tie dni kedy boli tropické horúčavy. Som rada, že ako jeden z mala som sa mohla zúčastniť už skúšky účinkujúcich lúčničiarov :) Tu však prerušil hustý dážď. Vygradované tropické teploty totiž na večer priniesli so sebou aj možné riziko búrok. Nakoniec sa počasie umúdrilo a Lúčnica nakoniec vystúpila. Po daždi si najprv súbor, resp. jeho technický tím musel vytvoriť vhodné podmienky. Ak to poviem ľudovo "očistiť pódium" a koncert sa mohol začať.

Bohužiaľ počasie si nedalo až tak povedať a počas koncertu sem-tam mrholilo a raz museli kvôli bezpečnosti koncert prerušiť. 

No nakoniec Lúčnica koncert dohrala a ľudia mali pekný zážitok :) Boli naozaj famózny :) Ak budete mať možnosť isť na túto folklórnu skupinu určite chodte. Neoľutujete :)


S láskou Vaša
ViErKa 16

CONVERSATION

0 Comments:

Zverejnenie komentára