F Christmas time in Bratislava - ŽIVOT PODĽA SEBA

Christmas time in Bratislava


Okrem toho, že žijem a pracujem momentálne v Bratislave som si vybehla troška aj do ulíc Bratislavy :) Respektíve na vianočné trhy.  Tie klasické v meste mňa už za tie roky troška dosť omrzeli a tak som sa potešila novej veľmi peknej dúfam, že do budúcna tradícii. Vianočné trhy majú totiž iné osobité čaro :) 
Takto pekne nasvietený hrad a krásny mohutný vianočný stromček je dobrou vizitkou pre Slovensko.
Aj keď tieto trhy sú vo svojich začiatkoch a sú len od 16:00 hod.  do večera majú svoje čaro :) 
Prekrásna slovenská vianočná hudba. Krásne vyzdobený hrad, perfektná svetelná výzdoba a upravené okolie sľubuje ozaj krásny predvianočný moment :)  
A nemožno zabudnúť na krásny, perfektný, očarujúci a neviem ešte aký VÝHĽAD na Bratislavu :))) TOP ...

Celé toto prostredie nás previedlo do rozprávky. Pekne mrazivej rozprávky, ale vždy s úsmevom :)))
Zahriali sme sa medovinkou :) ale môžete vyskúšať aj vianočný punč, varené víno, trdelník s ovocím a nutelou :) a tiež klasickú cigansku a iné grilované špecialitky :)))
Štátne lesy Slovenska vytvorili stánok s ich gulášom a tak možno práve vy neodoláte tejto šmakocinke :)


Okrem jedla si môžete vychutnať aj hudbu a program a živý betlehem počas víkendu :) Tiež si treba všimnúť túto ovčiu farmu :) ktorá aspoň na pár dni vyrástla na hrade ... 
Tieto ovečky nie sú asi práve modelkovské tipy či? Následne sme sa presunuli v našom predvianočnom putovaní do mesta. Tu sú už tie tradičné vianočné trhy a z práce ich máme celkom po ceste :))) Tak už sa pre nás stalo tradíciou, že sme vždy aspoň jeden krát do týždňa tu zablúdili :)))


No a ako štandartne sme si vychutnali lokše, cigánsku a varené vínko :) a samozrejme predvianočnú tlačenicu ...
Krásne vyzodobený vianočný stromček :) s vareným vínkom sme si vychutnali program a piatkové večery sme strávili už tradične tu. Som rada, že sa pre nás stala z tohoto podujatia tradíííííícia....


by ViErKa16

CONVERSATION

0 Comments:

Zverejnenie komentára