Preskočiť na hlavný obsah

This is sLOVEnsko :)
Poslednú dobu mám môj život trochu rýchlejší a hektickejší :) čo je na jednej strane dobre. Človek sa nemá čas nudiť a myslieť na blbosti :) A môj život nabral rýchly spád, veci sa pohli dopredu. Práca, rodina, priatelia vždy niečo riešim, vybavujem a makám na mnohých projektoch naraz. Práve preto som sa musela naučiť oddychovať na "luskunutie" :))) To znamená mám jeden voľný deň tak to treba využiť a nie len ležaním na gaučí pred telkou. Takže rada vybehnem v takýto moment von kdesi do prírody, na miesta kde som nebola, prosto niekam ... Zmena prostredia vie narobiť divy. Posledný moment, ktorý bol takýto som využila na výletik na stredné Slovensko. Kľak je pekné zimné lyžiarske stredisko a v lete relatívne vybudované turistické miesto. Keďže už nebolo toľko snehu (táto zima fakt nie je nič moc) tak už sa nelyžovalo ale pár ľudí sem prišlo načerpať energiu ako ja. Prišli sme autom, odstavili na parkovisku a zašli do blízkeho salaša na tradičné slovenské jedlo. Tak ak myslíte halušky máte pravdu :) Takéto jedla nejem pravidelne, a preto mi celkom padli vhod. V pokojnom prostredí hôr som si uvedomila aké je Slovensko krásne. 


Ako rapuje Ego vo svojom songu ...pohoda, more chill .... som si vychutnala jeden deň v obkolesený hôr :) A môžem sa vrátiť späť do víru pracovného kolotoča ....

Dúfam, že sa Vám článok páčil.
by ViErKa16

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.