Preskočiť na hlavný obsah

Ako som našla lásku :)


V minulosti som veľmi nebola fanúšik kníh. Takto, skoro vôbec by som povedala a najradšej som sa tomu vyhla :/ Nerada som mala slovenčinu a rada som čítala tak maximálne pri opaľovaní alebo pri inej oddychovej aktivite :) 
Prosto vždy bolo niečo prednejšie ako čítanie kníh.  Ale povedala som si, že musím s tým začať. Prosto trochu zmeny zaviesť do svojho života treba.  
A na nejakú rapídnu zmenu som málo odvážna, takže začínam postupne maličkými zmenami. Takže som začala teraz.  Práve som bola na burze kníh v mestskej knižnici v Bratislave a tak som si začala dopĺňať svoju knižnicu a do zbierky mi pribudlo cca 5 kníh. Nemám vôbec obľúbený druh literatúry.  Ako sa povie beriem všetko :) Teraz som našla veľmi peknú síce staršiu encyklopédiu, ale veľmi kvalitnú z rôznych oblastí prírody. A zvyšok len také romantické príbehy .... aspoň trocha snívania počas života treba. 


Nechcem písať o knihách ako dajaký macher, knihomoľ alebo odborník -  to vôbec nie som. A zase každý má svoj vkus.  Kedysi som už o týchto knihách a hlavne autoroch počula. Konečne som takto nečakane našla knihy a svoj čas na čítanie.  Tak teda našla som lásku :) 
by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.