Preskočiť na hlavný obsah

Návrat do praveku alebo ZOO v Bratislave ...


Jednú peknú sobotu sme sa vybrali do Bratislavskej ZOO. Poviem Vám bola som tu už veľa krát ale vždy mňa vedia niečim prekvapiť. Naozaj stále zdokonalujú svoj areál, pridávajú nové zvieratá ... 
Takto som si teda vychutnala Afriku na dlani :)
Celý areál je pomerne veľký a priestranný takže zvieratá majú dosť priestoru vo výbehoch a Vy si ich môžete vychutnať do sýtosti :)Tak úprimne povedané my sme sem išli len kôli DINO parku, ktorý je pre mňa aj keď už nie som dieťa fascinujúci :) Naozaj také vrátenie sa do praveku :) ale v tej lepšej forme pravdaže ...  inak by som bola ich korisťou :))))

Tak trošku som sa na niektorých záberoch nechala uniesť :) ale vrátila som sa do detstva a bolo to super :)))) musím to robiť častejšie ...


Zvyšok ZOO bol tiež super samozrejme sme si značnú časť pozreli :))) V pavilóne opíc už orangután mal zjavne dosť ľudí a tak založil odbory a išiel demonštrovať, ale môžete tam vidieť aj tieto zaújmavé lebky. 


No a málokto sa môže pochváliť selfiou s kráľom džungle predsa nie :) tak sme si jednu strihli :)


To je asi tak všetko ak by ste mali cestu okolo určite si to nenechajte ujsť je to fakt super :) ale aj ZOO v Bojniciach má svoje čaro :) 
Na záver prikladám mini video pre lepšiu predstavivosť a kuknite je v ňom moje obľubené zvieratko surikaty :)))

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.