Preskočiť na hlavný obsah

Lyžovačka Valčianská dolina časť 2Ja už odpočívam :) Pijem Coronu a počúvam J. Colea ťažko sa to opisuje, ale je to skvelé! Opäť článok o lyžiarskom stredisku. Strávila som tu krásnu lyžovačku a dosť dlho som sa tu zdržala, tak preto aj dva články. No a jasne chcem Vám ukázať Valču aj v inom smere. Pamätáte si ako som hovorila, že tu sa nemusíte len lyžovať ale je tu aj mnoho iného...
Tak teda na Vás priatelia :) Nazdravie! Takýto chill sme si dali na ukončenie nášho tripu, ktorý bol skvelý :) Valčianská dolina je jedno z mala stredísk kde sa fakt cítim ako doma. Je to také rodinné prostredie. Na svahoch nie je až tak veľa ľudí (nestojíte v rade) teda resp. ľudia sa môžu rozložiť na viacero vlekov. Detské, dospelé, malé, strmejšie či dokonca sedačková lanovka. V poslednom víkende sa tu konali aj preteky detí v lyžovaní čo bolo super oživením. 
Okrem teda lyžovania tu môžete využiť čas aj na prechádzky napr. okolo tohto jazera. Prečítať si rozprávku o vodníkovi a princeznej či ísť pozrieť Valčianskú príšeru. Toto zaujme skôr deti to mi je jasne. No keď dáte tak ako my pár koliečok okolo jazera s paličkami ako nording walking, tak je to už o inom. 


Čo je tu fascinujúce sú zrubové domčeky. Sú krásne nie len z vonka ale aj vnútra. Ja oceňujem, že sú priamo na lanovke resp. pri nej a lyžujete rovno k vleku. Super! Alternatívou k zrubovým domčekom sú klasické horské hotely aj tie nie sú zlé napr. v hotely Horizont, ktorý má zaujal krásnym orlom pri vstupe môžete využiť aj ich obedné menu, ktoré je 3-chodové. Paráda :) Každý si tu nájde to svoje. 

Pri pohľade na tieto fotky už plánujem kedy opäť pôjdem niekde. Na poslednej foto je malá nápoveda. Myslím, že už by to mohlo byť ale niekdy k vode :) Kde ste sa boli lyžovať tento rok Vy? Ako trávite zimu?

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.