Preskočiť na hlavný obsah

Vyhliadková Bojnická veža nová atrakcia na Hornej Nitre


Bojnice sú vyhľadávaným miestom počas letnej sezóny. Zámok, Zoo, kúpele či mnoho iného sem láka turistov. Po novom je to už aj vyhliadková Bojnická veža. Veža stojí priamo na kopci nad Bojnickým zámkom a uvidíte ju hneď po príchode do Prievidze.Výška mala byť pôvodne niečo okolo 60m, 90m v súčastnosti je to 30metrov. A ponúka krásne výhľady na okolie. Masívna konštrukcia a drevený chodník Vás vynesie priamo do oblakov. Za 6eur sa môžete kochať krásnou krajinou. V strede veže je šmýkala :) Táto veža má svoju "dvojičku", autori sa inšpirovali na Dolnej Morave v Česku (tam je vyššia). 

K veži sa dostanete od Bojnického zámku, či môžete zaparkovať auto pri campingu a odtiaľ už len peši po krásnej prírode. Smerom k veži je mierne stúpanie, ale nič náročného. Vstupné sa platí priamo pri veži a otváracia doba je od deviatej do deviatej. Po samotnom chodníku smerom hore sa môžete pohybovať slobodne všade je pletivo a cítite sa tam bezpečne. Okrem spomínanej šmýkalky je tu aj tunel z ľan a hore je sieť cez ktorú vidíte celý priestor pod sebou! 

A aby tých atrakcií nebolo málo v blízkosti sa nachádza Turzov trail (trasa pre bicykle), či Bojnická kalvária. A či sem prísť? Oplatí sa to? JASNÉ!

Dúfam, že sa Vám páčil článok a získali ste dobrý tip na výlet :)

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.