Preskočiť na hlavný obsah

Cieľ je cesta, môj cieľ je cesta plná cieľov...Názov článku je časť jednej krásnej piesne, ktorá ma veľmi výstižný text. A pred niekoľkými rokmi som si povedala, že je to viac ako citát a hodnota týchto slov je pre mňa podstatná. V poslednej dobe sa mi to potvrdzuje na 100%. Cieľ je cesta, nech je akákoľvek ťažká, ľahká, rýchla, kľukáta, rovná či trvajúca niekoľko rokov. 

Dosiahnutie cieľa je tiež veľmi podstatné - to je jasné. Preto si treba dávať čiastočné ciele, aby ste ich dosiahli. Ja si dokonca za každý dosiahnutý cieľ vždy venujem odmenu :) A v poslednej dobe som si stanovila viacero cieľov a vetu "Cieľ je cesta." som rozšírila o niekoľko silných slov. A začala som sa tým riadiť :) Môj cieľ je cesta plná cieľov .... 

A pre každého je dôležitý iný cieľ, každý máme iný cieľ, pre každého je iné dôležité. Najdôležitejšie je aby ste našli to, čo milujete a robili ste to čo milujete a potom už len v tom dosahovať čo najväčšie ciele. 


Pred nedávnom som písala článok o tom ako som sa vrátila späť na strednú školu. Áno som späť, ale predsa je to o niečom inom. Som za katedrou a v úplne inej pozícií, na inej úrovni, v inom životnom období. Je to proste o inom. Aj keď miesto a mnohí ľudia tam sú rovnakí. No ale keď je niekto na správnom mieste, tak prečo by sa to malo meniť. 

Aby som sa ale dostala k veci. V mojom pracovnom živote som už jedno DOD zažila. No ani z ďaleka sa to nechytalo na to, čo som prežila (zažila) teraz. Perfektný deň, do ktorého boli zapojení študenti, učitelia aj široká verejnosť (svojou prítomnosťou). 

Celý deň ste si mohli pozrieť všetky naše učebne, labáky, triedy, dielne a mnoho iného. Bolo tu naozaj všetko - chemické pokusy, bylinková lekáreň, zábavná chémia, plasty okolo nás, zdravá strava, pitva oka, výrobky našich žiakov, roboty, 3D tlačiareň... Žiaci vyrobili chutné čokoládky a lízatka ako darčeky. Vyskúšať ste si mohli chemickú krv, vedecké pivo, faraonové hady či chemickú sopku a mnoho mnoho iného...

Takže áno, jeden z mojich cieľov bol aj tento DOD. Vyžadovalo si to veľa príprav, energie, síl a samozrejme času! Ale stálo to zato. A myslím, že sa to aj oplatilo. A mohli ste vidieť aj naše krásne, nové, čisté laboratórium. Môžete si pozrieť niektoré zábery, ktoré som stihla urobiť :) Prišlo Vás totiž toľko, že sme mali plné ruky práce :D 

Chémia je zábava. Ak sa s tým nestotožňuješ, tak zjavne neviete čo je chémia :D Ale nie, každý miluje niečo iné! I keď na druhej strane chémia je naozaj všade! Ale o tom som už tu na blogu aj Youtube hovorila. V archíve to určite nájdete. 

Strašne veľa som toho napísala na to, že som chcela len povedať, že chémia je zábava a na Strednej odbornej škole v Novákoch bolo super a DOD stál za to.  


Dúfam, že sa Vám páčil článok. Verím, že aj Vy robíte to, čo miluje :D 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.