Preskočiť na hlavný obsah

VRÁŤ MI MOJE PASTELKY ! #antistress


Omaľovánky pre dosplelých, terapia farbičkami, antistresové vyfarbovanie alebo ... nazvyte si to ako len chcete :) podstata zostáva stále rovnaká a teda dosiahnuť vytúžený relax a odbúrať stres.
Najprv som bola proti tomu, že ja už predsa nie som dieťa :) ale nakoniec som to teda vyskúšala :) A môžem povedať teda, že je to zábava pri ktorej si vyčistite hlavu :))))


Vyfarbovanie obrázkov je väčšinou určené pre deti zažíva veľký bum v súčastnosti už aj u nás. Tento druh zábavy a relaxu je rozšírený najmä vo Francúzsku, Veľkej Británii, USA...
Táto činnosť si vyžaduje kľud, sústredenie a vedie k absolutnému oddychu.

Keď som vyfarbovala omaľovanky ja dostala som sa do iného sveta :) Absolutný relax, odtrhnutie sa od reality, vnímanie len hru farieb ... 


Poviem Vám omalovánky fungujú lepšie ako antidepresívum :) alebo hočičo iné ... Existujem mnoho typov, druhov treba si len vybrať :) V kníhkúpectve v Martinus nájdete širokú ponuku.  Máte s tím skúsenosti aj Vy ? Čo ste si s detského sveta do dospelosti doniesli Vy ?

S láskou, Vaša
ViErKa16


Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.