Preskočiť na hlavný obsah

Grécka bohyňa lásky AFRODITA


Dobrý bože priatelia :) už ste tu boli ... Nedalo sa mi začať inak, prepáčte ale toto krásne miesto máme na Slovenku. Presne tu by si mali mnohí Slováci spamätať a uvedomiť si aké veci máme vybudované na Slovenku a neospevovať len zahraničie i keď je mi jasne, že v zahraniční je množstvo perfektných veci ...


Som rada, že som mohla navštíviť toto kúpeľné mesto. Rajecké Teplice sú síce mini kúpele, no mihnutím oka predčia všetky ostatné. Proste nie je o čom :) Luxus tu na Vás priam dýcha z každej strany.


Okrem toho, že tento krásny skôst je k dispozícii kúpeľným hosťom je prístupný aj verejnosti. Verejnosť môže využiť hneď dva vnútorne a tri vonkajšie bazény. A počas Vášho relaxu Vás sleduje Afrodita (pretože celé kúpele sú takto pekne tématický ladené). Takže grécka bohyňa lásky a krásy Vás ma pod palcom :)))


Keďže som bola v kúpeľoch v rámci welnesu v zimnom období, tak pozerám ako vonku padajú vločky. Vonku bola zima a snežilo, no nedržalo sa to na zemi.  A presne toto bola pre mňa výzva a zároveň zážitok :) A tak som to teda skúsila a svojmu organizmu som dala zabrať. Predsa len nie som ľadový medveď :)))


Napriek všetkým obavám som to dala a teda poriadne som si to užila. Parádny zážitok takto si plávať vo vode a vidieť hory v pozadí a na nich sneh :) V prekrásnom prostredí sa človek fakt zrelaxuje. Termálna Rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry.


No tak predsa len ľadový medveď zo mňa určite nebude :) ale prekonanie samej seba bolo úžasne.  Som rada, že som to mohla zažiť. Skúste to aj Vy alebo boli ste už tu ? Musím na záver skonštatovať, že tento zážitok a welness je pomerne dostupný (podľa aktuálneho cenníka stáli 2 hodiny 13 eur) čo si myslím, že je úžasne. Pridávam ešte pár fotiek (hotel, kúpele, prostredie), aby ste nasali tú perfektnú atmosféru Rajeckých Teplíc. 
Ak Vám je toto miesto už známe a neboli ste tu je to možno tým, že ste videli klip rappera Majka Spirita na song Šampus z jeho nového albumu Y. Z celého môjho relaxačného pobytu v kúpeľoch som pre Vás (a pre mňa na pamiatku - ako my bolo úžasne) vytvorila menšie videjko :)
Dúfam, že sa Vám článok páčil a aspoň trošku som Vás navnadila na takúto dovolenku :)))
 by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.