Preskočiť na hlavný obsah

Príroda v Bratislave ???


Dnes som prežila crazy deň v práci. Vybrali sme sa totiž so žiakmi na Železnú studničku v Bratislave. V škole sa písal Monitor 9 a ja som spolu so žiakmi trocha vypadli mimo školy,  hlavného mesta a hlavne možno povedať aj mimo reality. 

Poviem Vám jednú veľkú pravdu, ja moc nemusím prírodu, les ale takýto pekný, vybudovaný areál je fakt super alternatíva. Viete, ako ja som vyrástla aj žijem v podstate v okolí prírody. To je možno dôvod prečo práve takéto typy miest nevyhľadávam. Takže ale keď už som musela ísť niekam von, tak teda idem. A vybrali sme si teda typické bratislavské miesto na oddych a teda prímesku - oddychovú lokalitu v Bratislavskom lesnom parku. Veľmi pekne vybudovaný areál.  Príjemne prostredie, v ktorom si naberiete koľko len energie potrebujete ...  A totálne dobyjete baterky a to dokonca aj keď ste na výlete s tlupou detí. 

V celom areáli mate na výber viacero aktivít, napr. skúsim vymenovať niekoľko veci, kt. sme absolvovali aj my ... futbal bol absolútnym topom :) v priestranných priestoroch si môžete zahrať akú koľkokoľvek hru,  samozrejme parkové chodníky a nekonečné prechádzky alebo to môžete využiť ako bežeckú dráhu :))) a odbehnúť si polmarátonovú trať :)  no a okrem iného môžete využiť člnkovanie, rybolov, príp. si môžete vychutnať v štýlovej kaviarničke voňavú kávičku :) 

A nemožno zabudnúť na viacero bufetov a ich bohatú ponuku. A keď náhodou by ste si predsa len Vy chceli dačo pripraviť tak sa môžete zahrať na kuchára aj Vy :) a teda si opekať na vyznačených miestach a jedlo si vychutnať v drevených altánkoch :)A pri pohľade na posledné dve fotky neveríte, že ste stále v Bratislave :) Fakt super niečo ... Priehrada nie je nič nezvyčajne veď samozrejme, ale v Bratislave a to mate len pár minutiek od samotného centra mesta :) 
Výýýýýýýborne ! Určite tam choďte a načerpajte silu do života. 


No a posledná bodka na koniec Medvedí cesnak úžasný liek a veľmi dobra "korenina" resp. prísada do jedla.  Ktorú nájdete hádam na každom rohu :)  Idete si nazbierať ?

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.