Preskočiť na hlavný obsah

Na výlete v Bánovciach #5 vianočné trhy


Počas druhého adventného týždňa sme sa boli v rámci výletu pozrieť do Bánoviec nad Bebravou. Konali sa tu aj vianočné trhy, takže preto teraz môžete čítať článok s hastagom 5. Počasie je veľmi mocné a príroda ukázala svoju silu. Veľmi tu zohralo úlohu. Pre silný vietor, oteplenie a dážď boli tieto trhy povedzme, že skromnejšie. 

Skromnejšie boli aj stánky, ľudí menej aj stromček mini :) ale zato krásny dominantný kostol na námestí s adventným vencom, kde už horela druhá sviečka. Pekná výzdoba, program poskromný, krátky so slovenskými tradíciami. V deň keď sme tam boli my bol aj primátorský punč, ktorý vôbec nebol zlý. Vylepšili si renomé :)))A tak sme si "štrngli" na naše aj Vaše zdravie. Vychutnali sme si program detí a folklóru. Pozreli vianočnú výzdobu. a zhodnotili, že bolo dobre. Samozrejme sme v malých obchodíkoch v okolí námestia nakúpili aj drobné vecičky do vianočných darčekov :) A už ich mam finálne nakúpené. 

Milujem večerné prechádzky po meste. Má to svoje čaro :) Tieto slovenské mestá sú s tou výzdobou o niečo krajšie. Dúfam, že tento ďalší rok 2018 bude tiež taký TOP ako tento :) Veď treba si to užiť! Je to krásna 365 dňová jazda. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.