Preskočiť na hlavný obsah

Americké donuty na Slovensku!


Donuty na Slovensku existujú už nejakú dobu a na trhu vôbec nie sú novinkou. Dokonca si ich môžete urobiť aj doma, na internete si viete dohľadať množstvo receptov na ich prípravu. Z môjho hľadiska si radšej raz začas doprajem túto maškrtu v kvalitnom podniku. No a konečne sa donuty dostali ja do Prievidze :D Tak som tam musela zajsť. A teda naozaj neľutujem. 

V prvom rade musím pochváliť výber farby ich balenia. Tie svetlo tyrkysové škatuľky sú naozaj dobre. Trafili sa do jednej z mojich obľúbených farieb. Dokonca balia aj jeden, dva či štyri donuty. Škatuľky sú v peknom grafickom dizajne a dokonca (teda aspoň mne) jedna veta na škatuli vyčarila úsmev na perách :) Konečne môžem maškrtiť. A majú pravdu! 

V samotnom podniku na Námestí v Prievidzi si môžete aj posedieť (majú k dispozícií dva stoly), vychutnať nie len donut samotný ale tiež kávičku. Neviem či je toto práve strategické miesto pre takýto podnik, keďže námestie nie na 100% žije. No na druhej strane verím, že sa im bude dariť. Veď predsa ponúkajú chutné a jazyčku ľahodiace donuty. Na výber máte hneď niekoľko, všetky vyzerali mimoriadne chutne a my sme si zvoli na ochutnávku tieto štyri na fotke. 

Jednoznačne najlepší bol donut s horkou čokoládou a banánmi, chutný bol tiež s mandlami alebo moje obľúbené oreo :) No a nutela s orieškami je úplná klasika :) V ponuke bol tiež lentilkový a mnohé iné... Úspešne som im odolala ale neviem dokedy :) 
Už sa teším na ďalšiu návštevu u nich! My sme si výborne pochutnali, boli sme obslúžený skvelým personálom a veľmi pekne je spravený aj dizajn celého podniku. A samozrejme chutné, čerstvé a lahodné donuty. Ideálne ku kávičke či na raňajky. V Prievidzi takýto podnik už dlho chýbal. A ja môžem len vrelo doporučiť jeho návštevu! 

A ako oni sami hovoria: Všetko čo potrebuješ je láska a DONUT :) 


Verím, že som Vás navnadila a aj Vy si doprajete trošku maškŕt do života.

UPDATE!
Tento článok som písala dávnejšie, po mojej prvej návšteve tohto podniku. Teraz prinášam mierny update k tomuto (nedalo mi to totiž) z mojej poslednej návštevy. Tá nebola zrovna pozitívna. Zradilo ich totiž to najpodstatnejšie a to samotné cesto! Buď zmenili kuchára alebo to bol zlý deň alebo jednoducho išli s kvalitou nižšie. Cesto pri ich type koláčikov, ktoré ponúkajú zohráva výraznú úlohu. Verím, že mali len zlý deň a aspoň jeden podnik nepôjde s kvalitou dole po krásnom začiatočnom úspechu. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.