Preskočiť na hlavný obsah

Najstaršia národná ZOO Bojnice


Pri tejto ZOO treba dať na úvod hneď niekoľko čísel. Tvoria 31 chovných programov, chovajú viac ako 430 druhov zvierat, viac ako 3 500 jednotlivcov a realizovali viac ako 42 adopcií zvierat. A to je len zlomok vecí, ktoré počas svojej existencie (od 1955) vytvorili. Jej súčasná rozloha je 42 hektárov, takže ak ju navštívite o kvalitnú prechádzku nebudete mať núdzu. Nám to trvalo 3 hodiny. A bola to krásna, inšpiratívna, náučná prechádzka. Vynovené chodníky, podpora projektu NATURA 2000, edukačné tabule, interaktívne zóny, oddychové časti, tabule, ktoré Vám dávajú prehľad. 


Zo ZOO sa Vám naskytnú krásne pohľady na Prievidzu či výhľad na Bojnický zámok. V celej ZOO môžete obdivovať mnoho zvierat. Nás tradične zaujímali opice, medvede a slony či obľúbené surikaty :) Myslím, že viac ako môj text Vám povedia samotné fotky :)

Len by som chcela povedať, že Bojnice majú v súčasnosti mnoho atrakcií - Zámok a okolie, Bojnický dvor, lipovú alej s reštauráciami, Vyhliadku Čajka v oblakoch, Kúpele, Bojnický expres, Sokoliari .... Že na samotnú ZOO by ste si naozaj mali nechať čas a kľud. Prechádza po nej je totiž krásna a keď chcete pozrieť všetko a užiť si to, mali by ste rátať minimálne niečo cez 3 hodiny.

Väčšina ZOO je bezbariérová a tiež ideálna na prechádzku, výlet s deťmi. Ale mnohé veci záujmu aj dospelého. V stánkoch s občerstvením a suveníroch si môžete kúpiť na pamiatku ich ekologicky ZOO pohárik. 

Po tejto prechádzke sme museli doplniť kalórie!!! :) Bolo to fakt supeeeeeeeeeeer!  Veľmi sa mi páčili novinky ako hmyzí hotel či motýlia záhrada. Čo sa týka vstupného to je mierne vyššie ako keď sme tu boli naposledy. Dospelý 8 eur, deti, študenti, dôchodcovia 4 eur a deti do 4 rokov zdarma. 
Ak chcete vedieť čo ešte nájdete v Bojniciach, tak neváhajte a preklikajte môj blog :) Je tu totiž mnoho článkov z tohto mesta. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.