Preskočiť na hlavný obsah

Christmas time in Bratislava


Okrem toho, že žijem a pracujem momentálne v Bratislave som si vybehla troška aj do ulíc Bratislavy :) Respektíve na vianočné trhy.  Tie klasické v meste mňa už za tie roky troška dosť omrzeli a tak som sa potešila novej veľmi peknej dúfam, že do budúcna tradícii. Vianočné trhy majú totiž iné osobité čaro :) 
Takto pekne nasvietený hrad a krásny mohutný vianočný stromček je dobrou vizitkou pre Slovensko.
Aj keď tieto trhy sú vo svojich začiatkoch a sú len od 16:00 hod.  do večera majú svoje čaro :) 
Prekrásna slovenská vianočná hudba. Krásne vyzdobený hrad, perfektná svetelná výzdoba a upravené okolie sľubuje ozaj krásny predvianočný moment :)  
A nemožno zabudnúť na krásny, perfektný, očarujúci a neviem ešte aký VÝHĽAD na Bratislavu :))) TOP ...

Celé toto prostredie nás previedlo do rozprávky. Pekne mrazivej rozprávky, ale vždy s úsmevom :)))
Zahriali sme sa medovinkou :) ale môžete vyskúšať aj vianočný punč, varené víno, trdelník s ovocím a nutelou :) a tiež klasickú cigansku a iné grilované špecialitky :)))
Štátne lesy Slovenska vytvorili stánok s ich gulášom a tak možno práve vy neodoláte tejto šmakocinke :)


Okrem jedla si môžete vychutnať aj hudbu a program a živý betlehem počas víkendu :) Tiež si treba všimnúť túto ovčiu farmu :) ktorá aspoň na pár dni vyrástla na hrade ... 
Tieto ovečky nie sú asi práve modelkovské tipy či? Následne sme sa presunuli v našom predvianočnom putovaní do mesta. Tu sú už tie tradičné vianočné trhy a z práce ich máme celkom po ceste :))) Tak už sa pre nás stalo tradíciou, že sme vždy aspoň jeden krát do týždňa tu zablúdili :)))


No a ako štandartne sme si vychutnali lokše, cigánsku a varené vínko :) a samozrejme predvianočnú tlačenicu ...
Krásne vyzodobený vianočný stromček :) s vareným vínkom sme si vychutnali program a piatkové večery sme strávili už tradične tu. Som rada, že sa pre nás stala z tohoto podujatia tradíííííícia....


by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.