Preskočiť na hlavný obsah

Tour de old city Bratislava... Koniec školy!


Dvere školy sa zatvorili a otvoria sa opäť v Septembri. Hurááááááá na prázdniny :) Celý deň na nohách, lietačky po škole, stále dozory, furt niekto od teba niečo chce, nestihneš sa ani nedesiatovať ani naobedovať, stále na dačo odpovedáš. No a nakoniec musíš zaujať celú triedu, vedieť pochopiť žiakov a dokázať komunikovať s rodičmi :) Vitajte vo svete učiteľky, ktorej práve začala 60 dňová nútená dovolenka :))) Na ktorú sa ale veľmi veľmi teším... 

Hneď úvodná fotka je z baru Michalská coctail room alebo známy aj ako tajný bar. Nebola som tu prvýkrát, ale nenormálne ma očaril. Pretom sme sem zavítali opäť a rozlúčili sa so školským rokom 2016/2017. Nikdy na konci roka nechcem žiadne darčeky, prekvapenia ani nič podobné. Jednoducho sa poteším, keď sa žiak krásne s kvetinkou poďakuje. Toto mi úplne stačí. Kvety uvädnú, no krásne vedia spríjemniť deň. A v dnešnej dobe v mojom mobile zostanú stále také krásne! 
Na konci sme s kolegyňami buchli nealkoholické šampanské, že sme to v zdraví prežili. Aj tak zo všetkého najviac poteší úprimný obrázok nakreslení s láskou. ĎAKUJEM :) 


A presne po "fajtonte" sme začali obedom v Bratislavskej reštaurácii. Dala som si kuracie prsia na prírodno a bolo to perfektné. Dali sme si ich vlastné pivko z Kláštorného pivovaru. A pokračovali sme prechádzkou po starom meste. 

Po prechádzke sme si dali drink medzi láskou a nenávisťou :) v Tajnom bare fotka je v článku úplne prvá. A išli sme ďalej na skupinovú terapiu. Tento podnik je na Kolárovom námestí pod Amazonom. Piváreň s vlastným pivkom. Rôzne a špecifické pivá tu môžete vyskúšať.  My sme absolvovali "koštovku" višňového piva, ktoré bolo fakt perfektné ale zároveň veľmi silné. Takže sme presedlali na niečo jemnejšie ale tiež novinku - indiánske pivo. 
Bolo fakt dobré. Sem určite ešte prídem. 
No a posledná zastávka bol Wolker pod Michalskou bránou. Kde sme si strihli rozlúčkového Jägra :) a hor sa na prázdniny. Samozrejme sme medzi našimi zástavkami počas tour de old city jedli. Veď inak by sme to nedali :) Tulip na obchodnej ulici to istil a to čo som nestihla odfotiť bola vodná fajka na Hlavnom námestí :))) 

Ooooch riadnu žúrku sme mali, keď to takto píšem :) 

by ViErKa

Komentáre

  1. Ake predmety ucis a akych velkych ziakov?

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. učím na Základnej škole a to prírodovedné predmety (biológia, prírodoveda, chémia, environmentálna výchova)

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.