Preskočiť na hlavný obsah

Vianočné trhy #2 Mikulášský jarmok v Púchove 2017


Pokračujeme vo "Vianočnej edícií" článkov. Tieto typy článkov sa mi asi píšu najlepšie. Možno aj preto, že tento píšem so zapálenou prvou sviečkou na adventnom venci, zakrytá červenou dekou so zázvorovým čajom a v pozadí mi hrá krásna vianočná pieseň, ktorá je staršia, ale o to krajšia od Hany Zagorovej. A celkom tu vianočnú atmosféru vystihla, v Púchove totiž bola riadnááááá zima :) 
Tento krásny betlehem nás privítal hneď pri vstupe na jarmok. Pekne vynikal pri kostole. Celý krásny z dreva lemovaný vianočnými stromčekmi. Obdivovala som ho - nie len ja. 


Keď ste vstúpili na jarmok cítili ste hneď pravú vianočnú atmosféru. Všetko čo tu bolo príjemne rozvoniavalo alebo bolo lahodné ľudskému oku. Vianočné oplátky, trubičky, punč či medovina nesmeli chýbať. Okorenené to bolo krásnym vianočným vystúpeniam folkloristov, malých detí a samozrejme (bolo pre Mikulášov) nemohol tu chýbať ani Mikuláš. Kto by si nechal ujsť taký super slnečný a poriadne mrazivý jarmok. O tom, že si tu našiel každý to svoje svedčili plné ulice a dobrá nálada ľudí. 


Pozrime sa teda bližšie na zúbok :) tomuto jarmoku. Takýto trdelník a mnoho iného na jedenie lákalo všetkých tých, ktorí držia diétu :) 


Gazdinky sa určite potešili orechom, maku, fazuli. V tomto momente sa mi hneď v hlave vynorila chuť orechového štedráka a všetkých tých dobrôt, ktoré nás čakajú. 


Už som spomínala, že tu boli aj oku ľahodiace vecičky, na len malý zlomok sa práve pozeráte. 


Pre "mäsožravcov" tu bola aj perfektná zabíjačka :) a mohli ste si kúpiť mäso aj na domov. Super bolo, že sa jednalo o čerstvé mäso zo Slovenského chovu. Ku Vianociam patrí aj charita. Veď predsa to na nás v tomto čase "vyskakuje" zo všadiaľ. Je dobré vedieť kam tieto peniaze pôjdu. V takom prídete nemám problém a podporím ľudí, ktorým to padne vhod. Okrem vianočného punču, ktorý charitatívne varili poslanci mesta sme sa boli pozrieť aj na vystúpeniach. Vždy ma dostanú detské predstavenia. Aj Vás? Týmto to fakt išlo :) Hlavnou "atrakciou" pre deti bola jazda na koni :) V pozadí s tým panelákom to vyzerá úžasne! Vianočný stromček na podvečer slávnostne prvýkrát zažal Mikuláš :) Len tak mimochodom tu museli deti riadne poslúchať. Všetky totiž dostali sladkú odmenu. 


Deti sú užasne bytosti. Veria na dobro. Vedia byť úprimné a tešia sa z vecí. A veria, že im Mikuláš niečo v utorok prinesie do ich čižmičky. A aký ste boli Vy? Poslúchali ste? 

Vidíme sa na ďalšom Vianočnom jarmoku. Zatiaľ si užívajte advent. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.