Preskočiť na hlavný obsah

INTERNATIONAL WOMEN'S DAY


"Nevadí mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou."
 Marilyn Monroe


Pre tento rok som sa rozhodla stráviť medzinárodný deň žien v mojej obľúbenej Bratislave. Pri jednom výlete sme spojili hneď viacero vecí a tak to má byť. Veď predsa žena vie robiť desať vecí naraz a je bezmocná len dve minúty, kým jej uschnú nechty :P :) Trocha humoru na úvod. 


Celý tento "náš" deň sme strávili spolu s mojou sestrou a najlepšou kamoškou v Bratislave. Bolo super, pretože konečne po zime sa začalo otepľovať a my sme teda vychytali fantastické slniečko :) Okrem toho sme boli nafotiť v priestoroch starého mesta aj tento skvelý ruksak. Nenosila som už dlho žiadny ruksak. Hádam naposledy som mala nejaký na sebe počas základky :) ooooch to bolo už dávno. Preto som si povedala, že prečo sa nevrátiť k niečomu tak praktickému. Konečne mám obidve ruky voľné :) a nemusím stále niečo držať, pridržiavať. Milujem vybíjané veci a takto pekne nadizajnovaný ruksak som už dlho nevidela. Vyber farby bol jednoduchý nechcela som nič čierne, toho mám už dosť. Ani nič také čo by kričalo prípadne pútalo pozornosť. A čím som staršia tak dávam prednosť tmavším veciam :P ale len v niektorých prípadoch. Okrem iného musím povedať, že veľkosťou ma prekvapil zmestí sa doňho teda požehnane veľa vecí. Na jednodňový výlet ako ušití na mieru! 
Pre mňa priam ideálna kombinácia fantastické teplo, slniečko a prechádza po starom meste. Čo viac človeku treba ku šťastiu ako si robiť radosť? A preto sme v tej radosti pokračovali a boli sme sa posilniť na obede v Regal Burgri na Palackého :) A poviem Vám burger je jednoducho láska.Nech si hovorí kto chce, čo chce. 

Samozrejme, že každý deň na obed nemám burger, ale keď si ho už doprajem tak nech to stojí zato! Prvýkrát som bola v Regal Burger na obede a prvýkrát som teda aj ten ich slávny burger jedla. Dali sme si klasiku a avokádový chef. Oba boli dobré s dostatočnou oblohou zeleniny, dobre urobeným mäsom (i keď na môj vkus bolo akoby trochu tvrdé) s čerstvou troška chrunkavou a sladkou žemľou. 
My sme tam boli počas obeda, takže sme mali na začiatku trochu problém s miestom a tým kde si burger vychutnáme. Obsadenosť svedčí o tom, že sú zjavne fakt dobrý :) Nakoniec sme našli miesto pri okne a mohli sme sa pustiť do toho (teda najprv nafotiť). Fantastické jedlo v dobrej atmosfére. Odporúčam ak máte cestu zastavte sa a okrem Palackého ich nájdete na rôznych miestach v Bratislave. V našom výlete sme pokračovali ďalej a prešli sme sa uličkami, námestiami, vyhrievali sme sa na slniečku, pozreli obchody a spravili sme si presne taký ženský oddychový deň :) A ako inak ukončiť pekný deň, ak nie pohárom dobrého vína :) Inšpirovali sme sa slovami Jána Wericha: Kto má víno a nepije ho, kto má hrozno a neje ho, kto má ženu a neľúbi ju, kto zábave sa vyhýba na toho berte bič a palicu to nie je človek je to vôl :) Trochu poslovenčené, ale význam zostal rovnaký :) 
La Putika v Bratislave je skvelé miesto na večerný relax a ukončenie super programu. Ďakujem za takéto dni.Ako ste trávili MDŽ Vy? My tento rok na jednotku! A pripíjame takto "cez fotku" na zdravie všetkých žien! 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.