Preskočiť na hlavný obsah

Christmas markets Old city Bratislava Slovakia 2015 #1


Tak priatelia už sa to bliží ! Najočakavánejšie sviatky v roku :) Priam tie najlepšie :) Symbolizujúce pokoj, harmóniu, rodinnú pohodu :) Všade už rozvoniava cigánská, lokše, vianočný punč či varené víno :)))) a na Slovensku sa v mestách rozbehli vianočné trhy.Tak aj ja som si bola načerpať túto energiu - vianočnú pohodu :) Bolo to úžasné, pohodové ... 
Cítila som veľmi dobrú atmosféru z celých trhov. Stánky -  bola to taká všehochuť, ale viac menej sa stánky s jedlom opakovali :) Človek si mohol vybrať čo si len zmyslel :) Neodolala som ani ja a dala som si cigánsku, lokšu a varené víno :) 


Ak pôjdete na trhy ešte doobeda alebo poobede tak môžete zažiť menej dusnú atmosféru. Myslím najmä na ľudí. K večeru sa to tu totiž dosť napĺňa čo je síce logické. Ale zase uvidíte krásnu výzdobu, ktorú si pre nás pripravila Bratislava.  Škoda, že sa vôňa nedá preniesť cez fotku :) ale poviem kuracia cigánska je v tomto stánku na trhoch najlepšia akú som kedy mala.


Príjemnú atmosféru dopĺňal kultúrny program na oboch námestiach, kde sa konajú trhy. A tak ste si mohli vychutnať vianočný punč s tradičnými piesňami.Vianočnú pohodu na trhoch v starom meste môžete stráviť aj aktívne a to dokonca na dvoch kĺziskách :))) Kde sa do sýtosti môžu vyjašiť deti aj dospelí :)Super jedlo typické pre vianočné trhy :) Verené vínko alebo punč na zohriatie a kĺziská pre vyšantenie sa malých i veľký a to všetko doplnené vianočnou hudbou :) sú pre mňa tie ozajsné trhy. A môžem Vám povedať, že po tejto akcií som bola ozaj naladená na Vianoce :)  tak ako sa patrí :) Ak mate možnosť určite sa choďte pozrieť :) prikladám pár fotiek aby ste vedeli ako to tam vyzerá :) Kedže som toho názoru, že je lepšie ukázať ako len o tom kecať :))))


 Veľmi ma pobavil tento Mikuláš, ktorý si dával tiež vianočný punč :) ziavne mu bola zima :)))


Na chvíľku sme sa zastavili aj pri stánku Mufuzi :)Klasické slovenské medovníky, vianočné oblátky a trubičky tu nemohli predsa chýbať. 

Nádherný koncert z balkóna na Primaciálnom námestí bol priam zázračný. Vychutnala som si legendárnu skladbu Oh  Happy day :)

No a to práve orechové ako sa hovorí prišlo až po tom ako sa zotmelo :) Tiež aj Vy milujete tie svetielká ? Ja to priam zbožňujem a vždy sa pri tom vrátim do detstva a zaspomínam si :)
Kde ste boli na vianočných trhoch Vy lebo na Slovenskú ako by sa vrece roztrhlo s nimi :))))
Z celej tejto mojej akcie som pre Vás zostrihala aj video tak sa prosím pozrite :)
Dúfam, že sa Vám článok páčil a ja sa už teším nato čo príde ....

by ViErKa16

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.