Preskočiť na hlavný obsah

Chutný návrat do praveku ?
Tak toto jedlo som ochutnala až teraz. Nikdy som nemala za potrebu jesť predsa surové mäso :) Veď nie sme v praveku, aby sme jedli surové mäso ako keby sme nemali oheň ?
No ale v živote treba vyskúšať všetko, tak som teda do toho išla :)))
V jednej z bratislavských reštaurácii sme si dali klasický Tatársky biftek ľudovo nazývaný "tatarák" Pri tomto jedle je to asi tak, že buď si ho zamilujete na prvý pohľad alebo sa tomuto jedlu vyhnete šíííírokým oblukom :)

Takže hodnotím to tak: surové mäso je surové mäso a nie pre každého je to to pravé orechové :) Ja som tiež bola proti tomu, ale dobre, že sa odhodlala a vychutnala som si tatarák ako sa patrí :)
Základom dobrého tataráku je hovädzie mäso zo sviečkovej, ktoré sa na jemno naškriabe.
 K takto pripravenému mäsu sa pridávajú koreniny na dochutenie a nemôžete zabudnúť na papriku :) 

Všetko sa však zavŕši až surovým žĺtkom :) a tak priatelia toto bolo aj na mňa dosť :) Všetko sa to zmieša a následne sa natrie na hrianku vopred potretú cesnakom :) 
 V živote som nejedla lepšie pripravenú hrianku a ten tatarák na nej dodal tu správnu bodku k tomu všetkému :) a  to som nebola nikdy zástancom tohoto jedla :))) 

Teraz som už zmenila názor :) Fakt to treba vyskúšať ! A možno objavíte úplne iný level gastronómie :) I keď nevravím, že toto jedlo bude od teraz zaradené do môj jedálníčka medzi pravidelne jedlá, no raz za čas je to príjemné spestrenie :) 
Super bolo aj samotné stolovanie :) Tatarák sme mali naservírovaný na drevenej doštičke a jednotlivé suroviny v malých hrnčekoch :) 

Aký mate na toto jedlo názor Vy ? Už ste jedli tatarák ?

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.