Preskočiť na hlavný obsah

Plavba loďou po Dunaji :)


Po rokoch som si zopakovala to čo som zažila pred rokmi ešte ako malé dieťa :) Vrátila som sa na Dunaj. A tak som teda zažila plavbu loďou po Dunaji :) Poviem vám teda, keď je niečo prvýkrát tak človek to vníma inak.  A dospelý človek to predsa len prežíva inak.  


A tak teda som sa s partiou priateľov vybrala a zažili sme peknú vyhliadkovú plavbu po Dunaji, počas ktorej sme videli mosty SNP, Lafrankonii a most Appolo a tiež peknú prírodu ( ktorá je aj v Bratislave a vôbec to nie je také betónová džungla ) z rieky sme videli na brehu Euroveu, prístav, River park, Bratislavský Hrad ... No a na lodi sme boli s východniarmi, takže samozrejme loď sa nemôže volať nejak inak ako PREŠOV :)))Veľmi pekný výlet a príjemná atmosféra dotvorila dobrý dojem napriek zhoršenému počasiu.
by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.