Preskočiť na hlavný obsah

Prvý školský výlet ako...Presne na tomto mieste som absolvovala svoj prvý výlet ako pani učiteľka :) Takže prvý školský výlet :) na Smolenickom zámku. Musím povedať, že som tu bola prvýkrát a teda mňa osobne tento zámok dostal :)))
Veľmi krásny priestor, ktorý je sprístupnený pre ľudí nie len pre prehliadky, ale dokonca sa v ňom konajú aj svadby,  oslavy, konferencie, stretnutia...
Spolu so žiakmi sme zhodnotili, že tento zámok z vonku vyzerá ako keby ste prišli navštíviť Harryho Potera na Slovensku :) Už v tedy to bola krásna architektúra.  V zámku krásny modrý a žltý salónik a nádherné záhrady ... Ktoré sú mimoriadne krásne upravené. 

Pre tento zámok nič nie je nemožné a môžete si tu dokonca aj zahrať stolný pin-pong. 

Kedysi rytierska miestnosť, kde sa učili šermovať a dnes je to múzeum kočíkov. Rôzne typy, z rôznych období.

A tu sa už pozeráte na nádherný výhľad zo zámkovej veže :) Smolenice na dlani, krásne trávniky, upravené záhrady, v ktorých môžete relaxovať ...


No a tu sa už pozeráte na zakladateľa tohoto krásneho slovenského skvostu. Veľmi múdry človek, ktorý vedel čo robí. V zámku nájdete množstvo krásneho nábytku, kúsky pekných obrazov ...
No a už fakt neviem čo k takýmto záberom prosto povedať ... Jednoducho nádhera, ktorú máme na Slovenku. Ak budete mať cestu okolo určite choďte pozrieť :) Oplatí sa to vidieť na vlastné oči.

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.